МЗС: визнавши Абхазію й Південну Осетію Україна втратить Крим

У МЗС вважають, що загроза державності і незалежності України виходить зсередини нашої держави.

Визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії – це загроза для України з боку Росії, що претендує на Крим і Тузлу.

Про це заявив член колегії МЗС України, колишній міністр закордонних справ Геннадій Удовенко.

"Загроза державності і незалежності України виходить зсередини нашої держави. По-перше, вона існує через наявність так званої "п'ятої колони". Спочатку це були комуністи, до яких сьогодні додалися нові політичні сили. По-друге, це комплекс другосортності, відсутність консолідованої влади і ослаблена економіка держави. Що б ми не говорили про патріотизм, пересічний громадянин за роки незалежності України став жити гірше", - сказав Удовенко.

"Це внутрішні причини, і вони дуже важливі, проте є і зовнішні погрози незалежності. Найбільшою зовнішньою загрозою для України є порушення Хельсінкських домовленостей, суть яких полягає в непорушності кордонів після Другої світової війни", - додав він.

Удовенко пояснив: "Вони були порушені насамперед тими, хто визнав незалежність Косова. Росія тоді протестувала проти цього, а Україна не визнала незалежність Косова, тому що ми завжди пам'ятаємо про Крим. Визнання Південної Осетії і Абхазії – це відповідь Росії Заходу на визнання Косово. Ось де "заритий собака", і це несе найбільшу загрозу для України".

Також представник МЗС заявив: "Росія пред'являє низку територіальних претензій: Севастополь – це раз, Крим – це два, Тузла – це три. І на Тузлі нас, по суті, перевіряли, на що ми здатні. І цей список можна продовжити, оскільки до цих пір не вирішено питання делімітації Азово-Керченської акваторії. Тому це безпосередня загроза з боку нашої сусідньої держави. І, на жаль, Україна не завжди адекватно реагує у відповідь".

"Я завжди виступав і виступатиму проти російського неоколоніалізму. Ми повинні зробити все, щоб Росія відмовилася від своїх імперських амбіцій", - додав екс-міністр.

Як повідомлялося, Партія регіонів обіцяє Росії, що після січневих президентських виборів Україна визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Зокрема, регіонал Анатолій Толстоухов, виступаючи в російській Держдумі, заявив, що "дуже приємно чути, коли такі країни, як Венесуела, визнають незалежність Південної Осетії і Абхазії, але більш важливим є те, щоб цей процес проходив на пострадянському просторі".

Нагадаємо, після російсько-грузинської війни у серпня 2008 року, незалежність двох регіонів Грузії - Абхазії і Південній Осетії – визнали тільки три країни: Росія, Нікарагуа і Венесуела.

Читайте також:

Партія регіонів пообіцяла Кремлю визнати Абхазію й Південну Осетію

Оператору телеканалу "Росія" заборонили в’їзд в Україну

ГПУ підтвердила участь українців у війні в Південній Осетії

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: