МЗС: визнаючи УПА й Бандеру, не варто зважати на Росію

Глава МЗС Петро Порошенко нагадав, що перш за все визнання УПА – внутрішня справа України.

Порошенко
Міністр закордонних справ Петро Порошенко
Визнаючи Українську повстанську армію борцем за незалежність України, не варто брати до уваги можливу гнівну реакцію Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко.

"Перш за все це (визнання УПА – ред.) – внутрішня справа України. Всередині країни може вестися дискусії, існувати різні думки політичних і громадських організацій. Але думка інших країн приймається тільки до уваги, не більше. Є величезна кількість держав у світі, де ті або інші громадські діячі є національними символами або героями, викликаючи при цьому різке неприйняття в інших державах. Україна в цьому не унікальна", - наголосив міністр.

Порошенко запевнив, що працює над зміною політики МЗС у взаєминах з Москвою. "Ми робимо все, щоб зняти емоційну складову. Кількість нот і публічних заяв, що розгойдують човен українсько-російських відносин, скоротилася в рази. Причому з обох боків. Хоча, звичайно, зміна політики залежить не тільки від МЗС", - зазначив він.

Глава МЗС повідомив, що покладає великі надії на приїзд нового посла РФ в Україні Михайла Зурабова. "Хочу відзначити, що потенціал, пов'язаний з приїздом пана Зурабова, величезний. Всі чутки про дуже жорсткий або антиукраїнський настрій нового посла точно не відповідають дійсності. Я читав у ЗМІ, що його заява українською мовою після прибуття до Борисполя складалася із завчених фраз. Можу засвідчити: це не так. Ми з паном Зурабовим говорили кілька хвилин українською, і мені дуже приємно відзначити, що він продемонстрував як стовідсоткове розуміння мови, так і бажання говорити українською", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 29 січня визнав воїнів Організації українських націоналістів й Української повстанської армії (ОУН-УПА) учасниками боротьби за незалежність України.

Крім того, 22 січня Ющенко оголосив про присвоєння звання Героя України посмертно керівникові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері.

Ці рішення викликали в Росії хвилю обурення.

Читайте також:

Росія задоволена початком дипломатичної місії Зурабова в Україні

Україна заявила про поліпшення відносин з Росією

Порошенко: візовий режим з ЄС скоро буде скасовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: