МЗС: візовий режим з Європою буде спрощено у 2010 році

За даними МЗС, кількість відмов у видачі українцям шенгенських віз зменшилась у півтора рази.

Петро Порошенко
AFP
Міністр закордонних справ Петро Порошенко
Візовий режим із низкою держав, зокрема країн-членів Євросоюзу, буде спрощено для українців у 2010 році. Про це повідомив міністр закордонних справ Петро Порошенко.

"Раніше статистика відмов у видачі (шенгенських) віз українським громадянам складала близько 30%. Але завдяки нашим зусиллям цей показник сьогодні зменшився в середньому в 2,5 рази. Тільки у посольстві Польщі таких відмов на сьогодні не більше 2%. І консультації, які ми проводимо, дають надії, що в 2010 році безкоштовні візи видаватимуться ширшому кругу категорій українських громадян. Це будуть, у першу чергу, туристичні групи, паломники та релігійні діячі", - повідомив міністр.

При цьому Порошенко повідомив, що вже досягнуто домовленості з Литвою, Латвією й Естонією про надання українцям "національних довгострокових віз". Аналогічні переговори ведуться із Чехією, Словаччиною і Польщею. Це дозволить українцям неодноразово перетинати кордони цих сусідніх країн за однією й тією самою візою.

Міністр запевнив, що вже на початку 2010 року будуть підписані документи з Іспанією і Швейцарією про спрощення візового режиму і розширення категорій громадян, яким такі візи видаються безкоштовно.

Він також позитивно оцінив спрощення візового режиму з Ізраїлем в першому півріччі 2010 році. За його словами, аналогічна пропозиція надійшла від МЗС Єгипту, українська сторона його вивчає.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко прогнозував, що до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році Україна отримає безвізовий режим з Європейським союзом.

Читайте також:

Ізраїль гальмує безвізовий режим з Україною

Туреччина готова скасувати візи для українців

Швейцарія готова відкрити кордон для українців

Порошенко планує, що ЄС скасує візи для українців до 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: