МЗС: візовий режим з Європою буде спрощено у 2010 році

За даними МЗС, кількість відмов у видачі українцям шенгенських віз зменшилась у півтора рази.

Петро Порошенко
AFP
Міністр закордонних справ Петро Порошенко
Візовий режим із низкою держав, зокрема країн-членів Євросоюзу, буде спрощено для українців у 2010 році. Про це повідомив міністр закордонних справ Петро Порошенко.

"Раніше статистика відмов у видачі (шенгенських) віз українським громадянам складала близько 30%. Але завдяки нашим зусиллям цей показник сьогодні зменшився в середньому в 2,5 рази. Тільки у посольстві Польщі таких відмов на сьогодні не більше 2%. І консультації, які ми проводимо, дають надії, що в 2010 році безкоштовні візи видаватимуться ширшому кругу категорій українських громадян. Це будуть, у першу чергу, туристичні групи, паломники та релігійні діячі", - повідомив міністр.

При цьому Порошенко повідомив, що вже досягнуто домовленості з Литвою, Латвією й Естонією про надання українцям "національних довгострокових віз". Аналогічні переговори ведуться із Чехією, Словаччиною і Польщею. Це дозволить українцям неодноразово перетинати кордони цих сусідніх країн за однією й тією самою візою.

Міністр запевнив, що вже на початку 2010 року будуть підписані документи з Іспанією і Швейцарією про спрощення візового режиму і розширення категорій громадян, яким такі візи видаються безкоштовно.

Він також позитивно оцінив спрощення візового режиму з Ізраїлем в першому півріччі 2010 році. За його словами, аналогічна пропозиція надійшла від МЗС Єгипту, українська сторона його вивчає.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко прогнозував, що до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році Україна отримає безвізовий режим з Європейським союзом.

Читайте також:

Ізраїль гальмує безвізовий режим з Україною

Туреччина готова скасувати візи для українців

Швейцарія готова відкрити кордон для українців

Порошенко планує, що ЄС скасує візи для українців до 2012 року

ВідеоМЗС: візовий режим з Європою буде спрощено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: