МЗС вважає некоректним порівняння України з Африкою у звіті Freedom House

Глава департаменту інформаційної роботи МЗС Олег Волошин підкреслив, що в Україні присутня активна демократія, можливість широкої дискусії й плюралізм.

Міністерство закордонних справ заявило, що вважає некоректним порівняння України й країн Північної Африки у звіті міжнародної неурядової організації Freedom House. Про це заявив директор департаменту інформаційної роботи МЗС Олег Волошин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у новому звіті американської правозахисної організації Freedom House йдеться про те, що згортання демократії в Україні таїть загрози вибухів народного невдоволення, подібних до тих, які відбулися в Єгипті, Тунісі, тривають у Сирії, Лівії та інших арабських країнах Близького Сходу і Північної Африки.

"У країні кризи демократії в принципі немає й бути не може тому, що всі ми свідки того, що чинний президент при владі лише півтора року. Тому порівнювати це якимось чином з Північною Африкою, де керівництво не змінювалося десятиліттями, просто неправильно й некоректно", - заявив Волошин.

Він підкреслив, що в Україні присутня активна демократія, можливість широкої дискусії й плюралізм.

"В Україні на практиці ми переконалися за останні роки, що влада змінюється залежно від настрою громадян, і саме народ є джерелом формування влади", - сказав Волошин, при цьому підкресливши, що мова не йде про пострадянський простір у цілому,

Як відомо, з початку 2011 року низка країн Близького Сходу й Північної Африки, зокрема Туніс, Єгипет, Бахрейн, Ємен і Лівію, охопила хвиля акцій протесту проти влади.

У підсумку були зміщені правлячі режими в Єгипті й Тунісі.

Читайте також:

Freedom House передрекла Україні долю Лівії

Янукович погодився з Freedom House: критику необхiдно враховувати

Герман заявила, що Freedom House упереджено поставилася до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: