МЗС: Євросоюз захищає Тимошенко через брак інформації про неї

У МЗС нагадали про кримінальні справи проти колишніх прем'єр-міністрів Хорватії Іво Санадера, Болгарії Сергія Станішева та Румунії Адріана Настазе.

Негативні інтонації в коментарях окремих європейських політиків обумовлені нестачею інформації про реальний хід антикорупційних розслідувань в Україну. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України з приводу заяви високого представника Євросоюзу Кетрін Ештон щодо кримінальної справи, порушеної проти Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, Ештон припустила, що рішення Печерського райсуду Києва про арешт екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко може бути політично вмотивованим.

"Відданість цінностям поваги прав людини і верховенства права - це вибір українського народу, який він протягом минулих 20 років неодноразово підтверджував, останній раз, вибравши на вільних демократичних виборах нового президента нашої держави", - йдеться у заяві МЗС.

У відомстві наголосили, що саме розуміння необхідності подальшої консолідації та розвитку цих цінностей визначило повномасштабний євроінтеграційний курс України.

В МЗС зазначили, що "одним з основоположних принципів європейської демократії є рівність всіх громадян перед законом", і підтвердженням дієвості цього правила є антикорупційні розслідування, які велися або ведуться проти колишніх прем'єр-міністрів Хорватії Іво Санадера, Болгарії Сергія Станішева та Румунії Адріана Настазе.

"На цьому тлі припущення, що хтось з колишніх українських чиновників, а нині опозиціонерів, повинен бути недоторканним для правоохоронних органів, свідчив би про спробу в діалозі з Україною вибірково використовувати стандарти, які відрізняються від загальноєвропейських ", - заявили в МЗС.

У МЗС зауважили, що, вочевидь, негативні інтонації в коментарях окремих європейських політиків обумовлені нестачею інформації про реальний хід антикорупційних розслідувань в Україні, яку українська сторона, у свою чергу, готова компенсувати.

Підтвердженням відкритості Україна в міністерстві назвали нещодавню зустріч генпрокурора Віктора Пшонки з послами держав-членів ЄС і послом США.

Нагадаємо, у Євросоюзі також відзначили погіршення ситуації в Україні за 2010 рік у сфері дотримання прав людини, основних свобод і верховенства права.

Читайте також:

ЄС запідозрив, що рішення суду про арешт Тимошенко - політичне

Тимошенко зізналась, що політичні рейтинги не варті в'язниці

Правозахисники: в Україні з правами людини зовсім погано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: