МЗС: за таку поведінку Тимошенко арештували б у будь-якій країні

МЗС, провівши аналіз, заявив, що повсюди така поведінка сама по собі, незалежно від суті справи, змусила б суд застосувати самі серйозні санкції.

У МЗС України заявляють, що поведінка підсудної Юлії Тимошенко змусила б застосувати найсерйозніші санкції будь-який суд.

Про це йдеться в коментарі МЗС України щодо ситуації навколо арешту Тимошенко.

"Проведений МЗС аналіз законодавства США, країн-членів ЄС, інших держав, переконливо показав, що повсюди така поведінка сама по собі, незалежно від суті справи, змусила б суд застосувати самі серйозні санкції", - йдеться в повідомленні.

 ПОДРОБИЦІ АРЕШТУ ТИМОШЕНКО

МЗС підкреслює, що рішення про зміну запобіжного заходу для Тимошенко Печерський райсуд прийняв без будь-якого впливу органів виконавчої влади.

"І відповідно до базового для демократичного суспільства принципу незалежності правосуддя будь-які звернення до вищого керівництва України з вимогою забезпечити зміну цього рішення по своїй суті є безпідставними", - йдеться в коментарі.

"Українська влада стоїть осторонь судового процесу над Юлією Тимошенко і не має жодного наміру в нього втручатися", - підкреслюють в МЗС.

Разом з тим, враховуючи інтерес іноземних партнерів України до даної справи, МЗС вважає за доцільне підкреслити ряд "очевидних міркувань".

"Демонстративна неповага до суду колишнього прем'єр-міністра створює враження, що розкручений політик може вести себе в суді так, як не дозволив би собі жоден пересічний громадянин", - йдеться в коментарі.

ФОТО: СУД ЗААРЕШТУВАВ ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО

"Юлія Тимошенко звикла, що їй роки вдавалося ставити себе над правилами і правдою. Але цього разу вона спробувала поставити себе і над правом як таким, чому поклав кінець суд, прийнявши відповідну постанову", - підкреслюють в МЗС.

"Влада України у межах, визначених законодавством нашої держави, буде й надалі робити все, щоб в Україні зміцнювалися правові засади демократичного суспільства, всім політичним силам гарантувалася можливість на рівних конкурувати за право реалізувати прагнення українських громадян жити у вільному суспільстві, побудованому на спільних європейських цінностях", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, 5 серпня головуючий у газовій справі суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв задовольнив клопотання сторони обвинувачення про арешт екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Суд над нею продовжиться 8 серпня.

Як відомо,Тимошенко звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу.

За статтею, яку їй інкримінують, колишньому главі уряду загрожує до 10 років позбавлення волі.

Усі подробиці арешту Юлії Тимошенко читайте у спецрозділі ТСН.ua

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: