МЗС захистить українців від віз

Міністерство закордонних справ України обіцяє відстоювати інтереси українців у переговорах з Польщею про візовий режим.

Українсько-польський кордон (Фото: www.ji-magazine.lviv.ua)
МЗС спробує пом'якшити ускладнення, які можуть виникнути в українців через приєднання Польщі до Шенгенської зони. (Фото: www.ji-magazine.lviv.ua)
Міністерство закордонних справ України обіцяє відстоювати інтереси українців у переговорах з Польщею про візовий режим. Про це сказано в повідомленні прес-служби МЗС. МЗС нагадує, що візові умови між Україною й Польщею визначаються чинними двосторонніми договірно-правовими актами, на базі яких здійснюється оформлення віз.

Також МЗС заявляє, що угоду між Україною і Європейським Союзом 18 червня підписано з метою лібералізації візового режиму. Умови цієї угоди будуть поширюватися й на Польщу як члена ЄС.

При цьому МЗС заявляє, що в межах українсько-польських консульських консультацій 11-12 вересня будуть обговорюватися питання модифікації двосторонніх угод у зв'язку із приєднанням Польщі з 1 січня 2008 року до Шенгенської угоди.

"У ході переговорів МЗС України зробить усе необхідне, щоб зміни у візовому режимі Польщі не стали перешкодою для громадян України в їх намірі відвідати Польщу найближчим часом", - сказано в повідомленні.

Крім того, МЗС впевнене, що будь-які зміни в умовах видачі віз для українців будуть здійснюватися з урахуванням взаємних інтересів і стратегічного партнерства між Україною й Польщею.

iPlus повідомляв, що Польща має намір з 1 січня 2008 року видавати громадянам України шенгенські й національні візи.

До зони Шенген входять Австрія, Німеччина, Франція, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Італія, Іспанія, Греція, Португалія, Норвегія, Швеція, Данія, Ісландія й Фінляндія. Представники консульських департаментів міністерств закордонних справ України й Польщі мають намір обговорити візову політику між країнами 11-12 вересня в Києві.

18 червня Україна домовилася з Європейським Союзом про те, що пенсіонери, діти до 18 років, студенти, спортсмени, професійні перевізники й громадяни, що їдуть до своїх родичів, будуть одержувати безкоштовні візи для в'їзду в країни ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: