МЗС закликає міжнародну спільноту визнати депортацію кримських татар 1944 року геноцидом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

Міністерство закордонних справ закликає міжнародну спільноту визнати депортацію з Криму кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу. 

Про це йдеться в заяві МЗС щодо 75-х роковин депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу.

Зазначається, що 18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка стала однією з найтрагічніших сторінок історії ХХ сторіччя. За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень загинуло понад 46% кримських татар.

Насильницьке виселення кримськотатарського народу з території його історичного проживання, навмисне створення у місцях спецпоселень життєвих умов, що призвели до масових смертей кримських татар, особливо дітей і жінок, обмеження елементарних засобів для існування за міжнародним правом мають ознаки геноциду. Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

23 квітня 2019 року Меджлісом кримськотатарського народу ухвалено звернення до парламентів та урядів держав – членів ООН "Про визнання геноциду кримськотатарського народу".

Зазначається, що Україна високо цінує заяву Сейму Латвії від 9 травня 2019 року щодо вшанування 75-річчя депортації кримських татар і підтримку політики невизнання незаконної анексії Криму, в якій депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом.

"В ім’я відновлення історичної справедливості закликаємо наших міжнародних партнерів віддати шану невинним жертвам депортації, засудити цей злочин тоталітарного комуністичного режиму та визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу", - заявляють у МЗС.

Визнання світовою спільнотою факту геноциду кримськотатарського народу відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, свідчитиме не лише про відновлення історичної справедливості, але і слугуватиме недопущенню у майбутньому вчинення подібних дій щодо кримськотатарського або будь-якого іншого народу, вважають дипломати.

Нагадаємо, у січні 2018 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова передати Україні бойову техніку, що залишилася в анексованому Криму, однак теж зазначив, що вона там перебуває у "жалюгідному" стані.

ВідеоРосійські окупанти влаштували допит родини Мустафи Джемілєва у Криму

Вони ходять по будинках кримських татар і уточнюють дані про чоловіків, які в них мешкають. Прийшли, зокрема, і до дружини лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Пані Сафінар живе в Бахчисараї. Удома був її дорослий син, пасинок Джемілєва, Ельдар. Його опитали, показово звіряючись із якимось списком. Слідча окупаційного режиму показала йому цей перелік і повідомила, що ці люди підозрювані в причетності до терористичної діяльності.

Російські окупанти влаштували допит родини Мустафи Джемілєва у Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції