МЗС: закриття Об'єднання українців погіршить відносини з Москвою

У Києві пообіцяли активно відстоювати право на існування Об'єднання українців в Росії. Ліквідація цієї організації завдасть шкоди відносинам двох держав.

У МЗС вважають, що рішення про закриття Об'єднання українців в Росії (ОУР) завдасть істотної шкоди атмосфері українсько-російських відносин.

"Ми переконані, що дана організація при всіх недоліках і недостатній ефективності у своїй діяльності повинна функціонувати і надалі", - заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Він повідомив, що Мін'юст РФ вже давно проводить перевірку діяльності ОУР. "Ми розраховуємо, що висновок, який буде зроблено за підсумком цієї перевірки, дозволить зберегти ОУР", - додав Волошин.

За словами дипломата, для України одним з пріоритетів у діалозі з РФ є питання щодо сприяння влади задоволенню законних культурно-освітніх та інших прав багатомільйонної української громади, що мешкає в цій державі. В цьому контексті МЗС України розглядає і питання Організації українців Росії.

"Коли ми говоримо про стратегічне партнерство між Росією та Україною, то виходимо з того, що обидві сторони будуть давати стратегічну оцінку кожного свого кроку", - підкреслив Волошин.

Він додав, що є деякі сумніви в тому, що російські партнери враховують стратегічні наслідки своїх кроків у ситуації з закриттям Федеральної національно-культурної автономії українців в Росії, перевіркою діяльності Організації українців у Росії, та діями навколо бібліотеки української літератури в Москві.

Волошин пообіцяв, що МЗС вживатиме усіх можливих заходів для того, щоб переконати російську сторону в тому, що українська громада в Росії повинна мати дієздатну, потужну, впливову громадську організацію, що відстоює її інтереси, а культурно-освітні права наших співвітчизників в Росії повинні бути належним чином захищені та забезпечені.

Раніше головний редактор інформаційного порталу ОУР Віктор Гіржов заявив, що Міністерство юстиції РФ на 31 січня 2011 року запланувало процедуру закриття Об'єднання українців Росії "за тією ж самою схемою, як перед тим закривали Федеральну національно-культурну автономію українців Росії".

Редактор також дорікнув українській владі, що вона "не має наміру боротися" за Бібліотеку української літератури у Москві, яку російська влада збирається переформатувати на "бібліотеку дружби народів".

Читайте також:

Уряд Росії ліквідує Об'єднання українців

Азаров: Україна не має стосунку до української бібліотеки в Москві

МЗС створить організацію для захисту українців у Росії

РФ: автономію українців закрито через політику, яка підривала дружбу двох держав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: