Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС засудило подовження арешту Чийгозу та закликало РФ його звільнити

Також міністерство вимагає припинити утиски кримських татар.

Міністерство закордонних справ України засуджує подовження арешту заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та закликає РФ його звільнити.

Про це речниця МЗС Мар'яна Беца повідомила у своєму Twitter.

"Окупант цілеспрямовано і системно порушує права людини в АР Крим. Засуджуємо юридично нікчемне рішення щодо А. Чийгоза", - написала вона.

МЗС також вимагає від РФ припинити утиски кримських татар, звільнити Чийгоза та інших незаконно затриманих українських громадян.

Нагадаємо, так званий суд в окупованому Криму подовжив арешт заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза до 8 квітня 2017 року.  Чийгоз був затриманий 29 січня 2015 року. Йому інкримінують "організацію і участь у масових заворушеннях біля стін кримського парламенту 26 лютого 2014 р." Ще п'ятьом кримським татарам – Мустафі Дегерменджи, Алі Асанову, Арсену Юнусову, Ескендеру Кантемірову і Ескендеру Емірвалієву – участь у масових заворушеннях. Вони відкидають звинувачення проти себе.

У МЗС України вважають справу Чийгоза проявом політичних репресій і поверненням Російської Федерації до судилищ зразка ери сталінізму.

Також, Amnesty International жорстко відзвітувала про права людини в Криму. Річний звіт про дотримання і порушення прав людини оприлюднила організація Amnesty International в Україні. Там наголошується на систематичних репресіях, забороні зібрань й обмеженні свободи слова в Криму.

Правозахисники констатують, що самопроголошена кримська влада переслідує незгодних із її діями симпатиків України. Передусім за свою позицію потерпає кримськотатарська громада, наголошують у міжнародній організації. Люди зникають, у лідерів проводять обшуки, тривають політично вмотивовані арешти. Правозахисників непокоять також закриття кримськотатарського каналу "АТР" та бажання так званого "прокурора Криму" заборонити Меджліс – колегіальний орган кримських татар.

Відео Окупаційний суд продовжив утримання під вартою активіста Чийгоза

Залиште свій коментар

Вибір редакції