МЗС засудило заяви Лужкова щодо Севастополя

МЗС заявило, що радикальні висловлювання Лужкова щодо статусу Севастополя заважають відносинам України та Росії та сподівається, що в Кремлі мера Москви з цього приводу не підтримують.

Міністерство закордонних справ України вважає, що заяви мера Москви Юрія Лужкова щодо статусу Севастополя йдуть врозріз з добросусідськими відносинами Києва і Москви.

"У МЗС України, безумовно, найсерйознішим чином поставилися до заяви мера Москви Юрія Лужкова щодо Севастополя і вважають, що подібні висловлювання йдуть в розріз з атмосферою конструктивних і добросусідських українсько-російських відносин, що встановилися останнім часом", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

У МЗС переконані, що вище політичне керівництво Росії, як і раніше, "прихильне принципам територіальної цілісності України і поважає її суверенітет".

"Продовження базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі на 25 років створило довгострокову основу для стабільності на півострові і в двосторонніх україно-російських відносинах. У МЗС України переконані, що ніякі радикальні заяви не здатні цьому перешкодити", - зазначив Волошин.

Нагадаємо, що мер Москви Юрій Лужков заявив, що не змінив свою думку про статус Севастополя. "Я свої заяви по Севастополю робив осмислено і обґрунтовано - ніяких змін моєї позиції щодо статусу Севастополя немає і не буде", - сказав мер Москви.

11 травня 2008 році в Севастополі Лужков заявив, що це місто як військово-морська база СРСР і Росії ніколи не передавався Україні та повинно бути повернено Росії.

У відповідь Служба безпеки України заборонила в'їзд Лужкову в країну, а Віктор Ющенко, що займав у той час посаду президента України, засудив заяви мера Москви.

У 2010 році, з приходом до влади Партії регіонів і Віктора Януковича, прізвище московського мера була викреслена з українських "чорних списків". 10 липня Лужков побував у Криму на святкуванні ювілею президента Віктора Януковича.

Читайте також:

Лужков подарував Януковичу чашу, з якої п'ють будівельники

Лужков знову вимагає повернути Севастополь Росії

Лужков вимагає з'ясувати, хто підпалив Москву в 1812 році

Росія скасувала ''чорні списки'' для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: