МЗС знов запевнило, що Китай непричетний до ігнорування Україною Нобеля

Посол України в Норвегії Олександр Цвєтков прибуде до Києва 10 грудня, щоб взяти участь у засіданнях, які передують нараді послів.

 МЗС заперечує, що український посол у Норвегії не буде брати участі у церемонії вручення Нобелівської премії через відповідні рекомендації офіційного Пекіна. Про це заявив прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров.

Як повідомлялося, Україна стала однією з 19 країн, які "з різних причин" відмовилися взяти участь у церемонії нагородження китайського дисидента Лю Сяобо премією миру.

Китайська влада закликала всі країни бойкотувати церемонію нагородження Лю Сяобо.

"Я не розумію, яким чином посол України в Норвегії отримує рекомендації від третьої сторони. Посол отримує інформацію від Міністерства закордонних справ України. Ні про які рекомендації з якоїсь третьої сторони не може бути і мови", - заявив Дікусаров.

Він також підтвердив, що нарада послів пройде в Україні 14-16 грудня. Посол України в Норвегії Олександр Цвєтков прибуде до Києва 10 грудня, щоб взяти участь у різних засіданнях, які передують самій нараді.

Нагадаємо, раніше директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявляв, що посол України в Норвегії не зможе прибути на церемонію, оскільки цього дня, 10 грудня, в Києві відбудеться нарада послів.

Пізніше з'ясувалося, що нарада відбудеться 14-16 грудня.

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що запрошення на церемонію вручення Нобелівської премії не надходило нікому з представників офіційної влади України.

Одночасно, на думку ескпертів, відсутність представника Києва на врученні Нобелівської премії миру свідчить про те, що українська дипломатія намагається догодити Пекіну, водночас не визнаючи цього публічно.

Крім України бути присутніми на церемонії відмовилися Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В'єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.

Читайте також:

Китай заснував власну Нобелівську премію миру

Експерти: Україна намагається догодити Китаю

МЗС: українського посла запросили на "Нобеля", але у нього інші плани

Україна бойкотуватиме Нобеля, тому що посол буде у Києві на нараді

ВідеоМЗС знов запевнило, що Китай непричетний до ігнорування Україною Нобеля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: