МЗС звинуватило Росію в антиукраїнській кампанії

В МЗС України зазначають, що вшанування загиблих та прояв поваги до ветеранів підміняється спробою розділити народи на більш і менш гідних нащадків переможців фашизму.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що реакція російської сторони на події у Львові 9 травня свідчить, що інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не забуті.

Про це йдеться в коментарі Департаменту інформаційної політики МЗС щодо подій у Львові 9 травня.

ЗАВОРУШЕННЯ У ЛЬВОВІ: РЕАКЦІЯ ТА НАСЛІДКИ

"Прикро, що в обох країнах є політики, які ще в попередні роки звикли заробляти політичний капітал на провокуванні напруження у двосторонніх відносинах. Останнім часом Україна зробила дуже багато для того, щоб таки "діячі" залишилися без роботи. Наш спільний обов’язок зараз - не дозволити їм знову вийти у центр політичної арени. На жаль, реакція російської сторони на львівські події показує, що інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не були викинуті на звалище історії", - підкреслюється в коментарі.

В МЗС переконані, що Україна і Росія продемонструють усьому світові зразок толерантності та взаємоповаги у таких чутливих питаннях, як історична пам’ять і державна ідентичність. У міністерстві зазначають, що для України День Перемоги є святом без політики.

"На жаль, кожен рік, що віддаляє нас від тих доленосних подій, приносить усе більше кон’юнктурних моментів у обговорення опалених вогнем сторінок Другої світової війни", - йдеться у коментарі. В МЗС України зазначають, що часом вшанування загиблих та прояв поваги до ветеранів підміняється спробою зіграти в показний патріотизм, розділити народи на більш і менш гідних нащадків переможців фашизму.

У міністерстві наголошують, що в Україні такий підхід до "священної для нас усіх теми" вважають принципово невірним.

В коментарі також зазначається, що події 9 травня у Львові показали, до чого ведуть політичні ігри довкола незгасимого вогню народної пам’яті.

"Українська влада дала і завжди даватиме рішучу відсіч будь-яким проявам неприйнятних і загалом непритаманних українському суспільству ворожнечі та радикалізму", - зазначається у коментарі.

В МЗС України також наголошують, що Україна з розумінням ставиться до особливої чутливості, яку мають проблеми екстремізму та ксенофобії для росіян. "Український народ з болем у серці спостерігає за активізацією націоналістичних рухів у Росії. Щире обурення викликають безчинства радикалів на Манежній площі у Москві в грудні минулого року, коли мали місце брутальні факти порушення норм Європейської конвенції про права людини. Ми готові спільно боротися з цим злом", - зазначається у коментарі.

Як відомо, відзначення у Львові Дня перемоги, яке супроводжувалося масовими сутичками, переросло у міжнародний скандал: генконсул Росії у Львові Олег Астахов заявив, що у його колег по дорозі на Пагорб Слави відібрали вінок, який ті мали намір покласти на військовому кладовищі.

Державна дума РФ звернулась до українського керівництва з вимогою вжити заходи щодо організаторів провокацій 9 травня.

Читайте також:

Жириновський зажадав заборонити львів’янам в’їзд у Росію

Держдума РФ вимагає покарати організаторів "блюзнірських провокацій" у Львові

Україна порадила Росії не втручатись у львівські "розборки"

У Львові на "свободівців" завели справу за побитого комуніста

ВідеоМЗС звинуватило Росію в антиукраїнській кампанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: