На Ай-Петрі зносять будівлі татар

На плато Ай-Петрі зносять будівлі кримських татар. За словами заступника голови Бахчисарайської райдержадміністрації це відбувається незаконно.

На плато Ай-Петрі в Криму проводиться знесення будівель кримських татар.

Як розповів заступник голови Бахчисарайської районної державної адміністрації Айдер Халілов, було прийнято рішення суду про знесення однієї самовільної будівлі кримського татарина на Ай-Петрі, проте "влада, міліція, держвиконавці, використовуючи це судове рішення, вирішили знести всі будівлі кримських татар" на плато.

Крим
Так зазвичай виглядають татарські поселення у Криму
За даними Халілова, сьогодні, 6 жовтня, вночі близько 50 кримських татар піднялися на плато, захищати свої будівлі (літні кафе, різноманітні точки з надання розважальних послуг).

Під час штурму ”Беркут” - близько тисячі озброєних газом та ін. бійців - побив усіх кримських татар (що знаходилися на Ай-Петрі – ред.), і почали зносити будівлі, не маючи на це підстав, зазначив Халілов.

За словами Халілова, всі дороги в районі плато перекриті. "Щоб не допустити туди (на Ай-Петрі – ред.) інших кримських татар", - припустив він.

Халілов також повідомив, що в районі села Соколине в даний момент збираються кримські татари.

Вже стала відомою позиція правоохоронних органів.

Як повідомила співробітник Центру громадських зв`язків (ЦГЗ) Головного управління МВС України в Криму Ольга Кондрашова, у вівторок на плато Ай-Петрі проводиться запланована акція по знесенню самовільних будов.

За її даними, Державна виконавча служба, згідно з рішенням суду, проводить знесення будівель на Ай-Петрі (всього 7 будівель). "Одну капітальну – бар-кафе "Едем", інші – недобуди", - сказала Кондрашова, зазначивши, що міліція зараз знаходиться на місці знесення споруд для охорони громадського порядку.

"Ситуація на даний момент (роботи по знесенню ще тривають) - спокійна, стабільна, ніяких ексцесів не було", - підкреслила співробітник ЦГЗ кримського Главку МВС.

Вона також повідомила, що на місці подій знаходиться начальник кримської міліції Анатолій Могильов.

Кондрашова не змогла уточнити точну кількість правоохоронців, що забезпечують громадський порядок на Ай-Петрі.

"Достатня кількість (правоохоронців – ред.), - зазначила співробітник ЦГЗ.

За останніми повідомленнями, на плато в Ай-Петрі було затримано близько 20 людей, зокрема, кримські татари, які прешкоджали знесенню будівель. Про це розповів начальник центру суспільних зв'язків ГУ МВС України в Криму Олександр Домбровський. 

За його словами, враховуючи те, що кримські татари, яким належать точки громадського харчування на Ай-Петрі, могли вчинити спротив, для охорони правопорядку було залучено близько тисячі співробітників міліції, з яких 400 - військовослужбовці внутрішніх військ і 150 - співробітники спецпідрозділу "Беркут".

Ай-Петрі
Плато Ай-Петрі (Фото: allcrimea.net)
Домбровській розповів, що на горі біля будов знаходилося близько 40 людей - господарів об'єктів та їх працівників, які спробували перешкодити виконанню постанови суду.

Приблизно половину довелося затримати та доправити до міліції Ялти. За інформацією Домбровського, обстановка на Ай-Петрі спокійна, і співробітники державної служби продовжують виконувати рішення по знесенню будівель.

Представник ГУ МВС уточнив, що кількість незаконних споруд на плато Ай-Петрі не обмежується сімома, "а їх набагато більше". "Коли будуть рішення по інших, вони також будуть виконані", - сказав Домбровський.

У свою чергу, за повідомленням деяких кримських ЗМІ, татари на Ай-Петрі, перешкоджаючи міліціонерам, спробували відкрити балони з газом і підірвати їх. У них також були вилучені пляшки із запальною сумішшю пише Lenta.ru. 

ВідеоЗнесення будинків на Ай-Петрі (ексклюзивне відео)

ВідеоНа Ай-Петрі буде зимовий курорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: