На авіашоу у Харкові показали малий літак та українські гелікоптери, які купують за кордоном

На авіашоу у Харкові показали малий літак та українські гелікоптери, які купують за кордоном

Цей захід в місті відбувається вже вп'яте.

Харків'ян сьогодні вражали авіатори: на п'ятому тамтешньому авіашоу показали гелікоптери та літаки, які радше можна побачити в голлівудських бойовиках, аніж в українському небі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Авіашоу розпочалося традиційно. Старенькі літаки під оплески повільно здіймалися у небо над літовищем. І, здавалося, це шоу традиційно і закінчилося би стрибками парашутистів під акомпанемент гучної музики. Аж допоки в небо не злетів апарат здалеку схожий на безпілотник. Глядачі ніяк не могли збагнути, як цей маленький літак може таке виробляти в небі.

Невеличкий, і, на перший погляд, несерйозний літачок - в прямому сенсі, революція в авіасвіті. Витрати палива - 4 літри на 100 кілометрів льоту.

Коли Юрій Яковлев здійняв свого легкомоторного яструба у небо, стало зрозуміло, це не просто велика забавка. Це справжній і професійний літальний апарат, який здатний і маневрувати і злітати високо в небо.

У Харкові авіатори похизувалися вмінням маневрувати на українських літаках

У Харкові авіатори похизувалися вмінням маневрувати на українських літаках

"Вся силова система літака виготовлена з вуглепластика, а шасі зроблені з титанового сплаву. Ось завдяки цьому отримані високі аеродинамічні якості, які дозволяють економити паливо", - каже головний конструктор Юрій Яковлев.

Не встигли глядачі оговтатися, в небі з’являється український гелікоптер. Маленький і, на перший погляд, кумедний, якщо не бачити запаморочливі піруети, які він виробляє.

"Це наш вітчизняний вертоліт, який випускається в Полтаві вже більше 15 років. Серійно зібрано вже понад 100 примірників", - ділиться Томілін.

В Україні таких гвинтокрилів не більше десятка. Решта літає у Німеччині, Арабських Еміратах та інших країнах світу. Тим часом організатори фестивалю сподіваються, що такі гелікоптери і літаки у майбутньому стануть не розкішшю, а масовим і популярним засобом пересування. Власне, для цього і організовують вже 5 рік поспіль це авіашоу.

Мрія авіаторів зі всієї України, щоби такі літаки не збиралися майже кустарнім способом на напівлегальних цехах, а щоби до цього діла підключилися українські авіагіганти.

Кореспондент ТСН Дмитро Мороз

Повʼязані теми:

Наступна публікація