Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На балках шкільного даху на Вінниччині виявили ікони з церкви, зруйнованої більшовиками

Біблійні розписи на балках непогано збереглись.

У селі на Вінниччині на балках шкільного даху виявили розписи біблійних сюжетів. Цим іконам - понад півтори сотні років і, найпевніше, вони з церкви, яку більшовики знищили на початку 20-го століття. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоНа балках шкільного даху на Вінниччині виявили розписи біблійних сюжетів

Директор   музею  села Гопчиці Михайло Петренко показує рішення сільської ради від 1926-го року. Тоді й розкуркулили  місцевого священика, про долю якого  нічого не відомо. За переказами, які передавалися із покоління в покоління,  поруч зі школою була церква.  На місці попівської клуні побудували школу, а між ними  був  церковний  цвинтар.

Олійні розписи на балках непогано збереглись.  Видно руку Ісуса і його шию, на іншій балці - голова. Імовірно, на дошках були цілі євангельські  сюжети.  Голова села Роман Прилуцький  каже, що церковний розпис знайшли на двадцяти балках. Певно, вони були частиною вівтаря.

92-річний місцевий мешканець Іван Скарбовійчук був свідком тих подій. Він каже, що церква пішла на будівельні матеріали винятково через брак лісу. А через антирелігійну кампанію  всі,  хто і знав про ікони на даху, мовчали.  Тепер люди кажуть, що Бог постійно оберігав їхніх учнів.

"В усіх сусідніх селах  старожили говорять,  що саме найбільше розумних людей  вийшло із Гопчиці", - каже директор місцевого музею.

Балки з релігійними  мотивами так і залишаться на даху школи. Бо на нову, яка стоїть пусткою не одне десятиріччя, держава не дає грошей. Уже і місцевий фермер пообіцяв дати десять  відсотків на добудову. Якщо  вдасться дітей перевести,  із церковних балок зроблять  музейну експозицію. 

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції