На Банковій озвучили покроковий план розведення сил і відновлення мосту у Станиці Луганській

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Насамперед йдеться про виконання безпекового блоку домовленостей.

Представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний наголосив, що першим і обов'язковим пунктом розведення військ у Станиці Луганській є виконання безпекових домовленостей, а вже після цього вирішуватимуться гуманітарні питання.

Про план дій з розведення силу у станиці Луганській він повідомив 18 липня під час брифінгу в Офісі президента.

За словами Безсмертного, лише коли повністю будуть виконані безпекові умови та демонтовані оборонні споруди у Станиці луганські розпочнуть ремонтувати міст.

"Щоб перейти до гуманітарних питань, треба безпековий блок виконати. Домовлено покроково: перше – відійшла "жива сила", далі – руйнування фортифікаційних споруд. З фортифікації, з того боку домовилися прибрати політичну ідентифікацію, адже це територія України. І вже після цього починається виконання робіт з на мосту", – сказав він.

Щодо ремонту мосту, згідно з домовленостями, цим займатимуться обидві сторони і таким чином комунікуватимуть між собою.

"Там є хороші такі речі. Наприклад, українська сторона міст відновила, ті – заасфальтували. Тобто починається комунікація. І тоді вони рухаються разом, і вже є можливість спілкуватися", – зазначив представник України в ТКГ.

Також Безсмертний нагадав, що у зоні розмежування почав ходити автобус. Статистика говорить, що впродовж дня він перевозить близько двох тисяч людей і число постійно зростає.

Нагадаємо, 26 червня ЗСУ та бойовики "ЛНР" розпочали розведення сил і засобів біля КПВВ Станиця Луганська. Про це розведення сторони домовились ще 2016 року. Спостерігачі ОБСЄ зафіксували, що обидві сторони конфлікту відвели свої передові позиції на певну відстань у бік свого тилу та розпочали демонтаж власних позицій. За словами української влади, метою розведення сил стане ремонт мосту через річку Сіверський Донець для покращення умов проходження КПВВ.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що через вісім днів розпочнеться будівництво мосту в Станиці Луганській. Воно триватиме близько місяця. Своєю чергою, ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник заявив, що сприйматиме ремонт українським урядом мосту на КПВВ Станиця Луганська як "акт агресії". 

Відео Тристороння контактна група досягла домовленостей щодо ремонту мосту в Станиці Луганській

У Мінську Тристороння контактна група не досягнула суттєвого прогресу в питанні обміну полоненими. Сторони узгоджували кількість і прізвища претендентів на обмін. Натомість конкретних домовленостей вдалося досягнути у питанні ремонту мосту в Станиці Луганській. Спочатку мають демонтувати фортифікаційні споруди, далі за ремонт опор візьметься українська сторона.    

Тристороння контактна група досягла домовленостей щодо ремонту мосту в Станиці Луганській

Залиште свій коментар

Вибір редакції