На Банковій розповіли, коли в Україні з'являться держсекретарі

Введення такої посади передбачає прийнятий наприкінці минулого року закон

Заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків анонсував початок роботи державних секретарів в Україні. Про це він розповів "5 каналу", пише "УП".

За його словами, такі посади у країні з'являться вже восени. Підбір кандидатур на ці посади буде здійснювати спеціальна конкурсна комісія, яка наразі вже формується.

При цьому, чиновник нагадав, що закон про державну служба був прийнятий ще рік тому, а повноцінно набрав чинності з 1 травня цього року.

"Він проголосований був, підписаний в грудні минулого року, і ось зараз перший квартал - прийнята частина необхідних підзаконних актів, які дозволяють рухатися. Повністю закон вступив в силу 1 травня. І дуже цікаво, як деякі державні органи реагують", - нагадав Шимків. 

Нагадаємо, згідно із законом "Про державну службу" до кола обов'язків державного секретаря увійдуть: - реалізовувати ініціативи міністра; - забезпечувати наступництво, інституційну пам'ять та законність в роботі міністерства; - представництво міністерства як юридичної особи; - призначає, звільняє держслужбовців; надає їм ранги.

Окрім того, у Верховній Раді парламентарі підтримали законопроект №1639 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо випробування при прийнятті на роботу)". За документ проголосували 229 нардепів.  

Так, документ пропонує розширити перелік осіб, яким не встановлюють випробувальний термін під час прийняття на роботу, а саме: для осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; самотніх матерів, що мають дитину у віці до 14 років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: