На Буковині почали дискримінувати україномовні школи

У Чернівецькій області заявили про незабезпечення україномовних шкіл підручниками, коли російськомовні школи отримують підручники на 100%.

У Чернівецькій області початкові школи з українською мовою навчання забезпечені "Букварями" на 82%, читанками на 71%, підручниками математики та української мови на 74% та 66% відповідно. Водночас школи з російською та румунською мовами викладання забезпечені підручниками на 100% та 120% відповідно.

Про це повідомили у Чернівецькій облдержадміністрації.

Окрім цього, школи області недостатньо забезпечені підручниками з екології, технологій.

10 класи обласних шкіл з українською мовою навчання забезпечені підручниками з української мови на 88%, української літератури на 100%, світової літератури на 87%, математики на 73%, алгебри на 65%, геометрії на 64%, фізики на 83%, хімії на 67%, біології на 89%, інформатики на 47%, історії України на 84%, всесвітньої історії на 86%, правознавства на 86% та географії на 84%, тоді як школи з російською та румунською мовами викладання забезпечені підручниками на 100 та 120% відповідно.

Зазначимо, що на 2010-2011 навчальний рік загальноосвітні навчальні заклади Чернівецької області повинні отримати 207 тис. 378 підручників. Область вже фактично отримала 179 тис. 717 посібників та підручників, що становить 86,7% від плану, які розподілено між навчальними закладами.

Міністерством освіти і науки сформовано базу даних електронних версій 130 підручників для 10 класу, в тому числі для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин. Електронні версії підручників розміщені на веб-сайтах Міністерства освіти і науки та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Зазначимо, в минулому році підручники в основному друкувалися російською мовою. Про це свідчать дані держзамовлення на випуск підручників у 2010 році.

Згідно з документом, підписаним прем'єр-міністром Миколою Азаровим за два дні до 2011 року, держава витратитила в 2010 році 7 млн грн на видання підручників 10 та 2 класів, а також букварів для шкіл з російською мовою навчання.

Читайте також:

Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

У Львові сформують "нову поліетнічну версію" історії України

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

У Києві представили підручник "Українська мова", надрукований російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: