Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Буковині військові спробували розпиляти на брухт секретну базу часів СРСР

Залишки конструкцій розташовані на горі Томнатик.

На вершині гори Томнатик у Чернівецькій області здійснено спробу знищення решток радянської військової бази. Як повідомляє Zaxid.net із посиланням на регіональні інформаційні ресурси, там у період СРСР існувала секретна військова радіолокаційна станція "Памір".

За словами місцевих мешканців, 10 жовтня невідомі підвезли техніку до гори Томнатик та почали демонтувати металеві конструкції. Заступник керівника Кіцманської місцевої прокуратури Сергій Клим розповів, що це справа рук військових. "Спочатку поступило повідомлення на 102 до Путильського відділу поліції про те, що там розпилюють металобрухт. Було зареєстровано кримінальне провадження. Ми виїхали на місце, зупинили "розпил", опитали людей", – повідомив прокурор.

Брухт на базі "Памір" на Буковині_2

Він повідомив, що металеві конструкції планували розпиляти на брухт військовослужбовці. "З'ясувалося, що це військові. Наразі передаємо справу до військової прокуратури по підслідності, тому що це не наша компетенція. Всі ці документи військових перевірятимуть вже вони", – додав Клим.

Брухт на базі "Памір" на Буковині_3

На запитання про те, що саме з металоконструкцій колишньої секретної станції ППО "Памір" вдалося "розпиляти", він зазначив, що одну машину з металобрухтом військові відвезли донизу, а потім правоохоронці цей процес зупинили. "Роботи ці виконують цивільні люди, але у них є договори, укладені з Міністерством оборони. Тепер треба перевіряти документи. Ми першочергові дії виконали, встановили, що це військові", — наголосив прокурор.

ВідеоШукачі дармового брухту розкопали радіоактивний могильник поблизу Кропивницького

Радіолокаційна станція "Памір" була побудована на вершині гори Томнатик  на висоті 1565 м над рівнем моря. Бойове чергування у 1960−1989 роки на "Памірі" велося цілодобово. Військові моніторили усі повітряні судна, які пролітали поблизу радянських кордонів. У 1990-х роках станція занепала, а велетенські куполи перетворилися на укриття для туристів або місце ночівлі для худоби.

Залиште свій коментар

Вибір редакції