На ЧАЕС економлять гроші: скорочують робочий тиждень

Чорнобильську атомну станцію задля економії коштів переводять на чотириденний робочий тиждень.

Чорнобильську АЕС переводять на скорочений трудовий тиждень - з п’яти до чотирьох днів. Це зменшує виплати по зарплаті та соціальним гарантіям. Станції бракує грошей і підтримання елементарної безпеки.

За словами голови профспілкового комітету Чорнобильської АЕС Євгена Козлова, сьогодні на станції немає достатньо коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту: рукавичок, костюмів.

На думку працівника станції Володимира Єрьоміна, керівництво, фактично, пропонує персоналу зі своєї кишені давати гроші, яких не вистачає від держави. Проте генеральний директор Ігор Грамоткін вважає: якщо є вибір - економити на зарплаті, чи на безпеці, він обирає перший варіант. "Ми не допустимо кризи на нашому майданчику. Навіть якщо доведеться піти на непопулярні заходи", - пояснює він.

Чорнобильська станція вже вісім років не виробляє електроенергію. Але персонал продовжує обслуговувати її, і контролювати стан сотень тисяч тонн забруднених радіацією відходів, відпрацьованого ядерного палива, радіоактивної рідини у підвалах зруйнованого енергоблоку.

"Порушення режиму зберігання палива, порушення режиму вивозу радіоактивних відходів може привести до таких невиправних наслідків, що мені, як професіоналові, який все життя займався питаннями безпеки, стає ніяково", - говорить директор з безпеки Чорнобильської АЕС Олександр Новиков.

При найменшому порушенні температурного режиму зберігання відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі може прогриміти другий вибух.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.


Читайте також:
Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років
У Чорнобилі закінчили ремонт (відео)
Чорнобильці проведуть протести під Кабміном (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: