На ЧАЕС розпочалося проведення "гарячих" випробувань у Сховищі відпрацьованого ядерного палива

На ЧАЕС розпочалося проведення "гарячих" випробувань у Сховищі відпрацьованого ядерного палива

Нове СВЯП-2 забезпечить безпечне зберігання палива на період не менше, ніж 100 років.

На Чорнобильській АЕС розпочалося проведення "гарячих" випробувань у Сховищі відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2). Там паливо з реакторів 1, 2 і 3 буде перероблятися і зберігатися у найбільшому сховищі "сухого" типу в світі після початку його повномасштабної експлуатації.

Про це написав старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов у Facebook.

"Об'єкт СВЯП-2 побудований консорціумом, очолюваним американською компанією Holtec, за кошти, виділені міжнародною спільнотою в рамках Рахунку ядерної безпеки, розпорядником якого виступає ЄБРР. У результаті аварії 1986 року був зруйнований 4-й реактор ЧАЕС, і понад 21 тисячу збірок, які виділяли тепло і  використовувалися в реакторах 1, 2 і 3 типу РБМК, були вилучені в наступні роки і тимчасово зберігалися в сховищі відпрацьованого ядерного палива "мокрого"типу", - написав він.

Усов наголосив, що нове СВЯП-2 забезпечить безпечне зберігання палива на період не менше, ніж 100 років.

 

На Чернобыльской АЭС началось проведение «горячих» испытаний в Хранилище отработавшего ядерного топлива 2 (ХОЯТ-2), где...

Опубліковано Anton Usov Пʼятниця, 11 вересня 2020 р.

Нагадаємо, в Україні опублікували документи, які розкривають деталі будівництва та аварії на ЧАЕС. У них, зокрема, йдеться, що аварії там траплялися і до квітня 1986 року

Відео Чорнобильська АЕС: Україна наблизилася до безпечного збереження відпрацьованого ядерного палива

Україна ще на один крок наблизилась до безпечного збереження відпрацьованого ядерного палива з Чорнобильської АЕС. Державна інспекція ядерного регулювання України видала державному спеціалізованому підприємству "Чорнобильська АЕС" спеціальний дозвіл на "гарячі" випробування із реальним відпрацьованим паливом, яке буде перевозитись зі сховища "мокрого" типу у нове сховище "сухого типу". За 23 роки експлуатації чорнобильських реакторів накопичилась 21 тисяча елементів ядерних відходів. Термін експлуатації старого сховища вже добігає кінця, тому найближчим часом відпрацьоване ядерне паливо необхідно перемістити у нещодавно збудоване сховище. Ці роботи розпочнуться вже найближчим часом.  

Чорнобильська АЕС: Україна наблизилася до безпечного збереження відпрацьованого ядерного палива

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів