Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Черкащині батьки третьокласника заявили про його жорстоке побиття однолітками

Дитину рятували в реанімації.

На Черкащині третьокласник Давид прийшов додому і втратив свідомість, перед цим устиг розповісти, що його побили однолітки. Натомість учителі іншої думки – мовляв, дитина сама травмувалася на ігровому майданчику, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"На губі була вавка, обдерта щока, він тримався за цю сторону і казав, що болить з цієї сторони", - розповіла мати травмованого хлопчика Марина Лавріненко. У лікарню хлопця привезли вже в тяжкому стані. "Закрита черепно-мозкова травма, забій грудної клітини, забита травма черевної порожнини, була підозра на внутрішню кровотечу, яка підтвердилася. Вона зупинена, було оперативне втручання – все, що потрібно, все і зробили", - розповів керівник Чорнобаївської районної лікарні Сергій Чуба.

ВідеоШкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

Третьокласник Давид з Черкащини прийшов додому і втратив свідомість, перед цим розповів – його побили однолітки. Натомість вчителі іншої думки, мовляв, дитина сама травмувалась на ігровому майданчику. В той час, у Верховній Раді вже запропонували штрафувати за цькування в школі. За обзивання поганими словами – заплатити доведеться 340 гривень, колективне побиття слабшого – обійдеться в 3400. 

Шкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

У батьків потерпілого єдина версія – Давида побили однокласники. Чи травми дитини відповідають цій версії, лікарі визначити не беруться. "Мала місце фізична дія на цього хлопчика. Він сказав, що його били, що було на щоці – каже мене вдарили об столб,але удар прийшовся дотичний і це просто постраждала щока, головний мозок не постраждав", - каже завідувач неврологічного відділення Іван Турчин.

У навчальному закладі своя версія: у реанімацію дитина потрапила з ігрового майданчика. Давид травмувався сам, і це нібито бачили інші школярі. "Хлопчик став сюди ніжками, зачепився, тут є отака перекладинка, полетів вниз і впав, потім він схопився, оббіг один раз оці качелі і побіг. Ми ще перепитали: точно побіг? Так. Можливо, в нього шок больовий був", - розповіла директор Чорнобаївської школи Лариса Мовчан.

Фотогалерея На Дніпропетровщині підлітки побили до напівсмерті та підрізали 14-річного школяра (6 фото)

Побиття заперечують і батьки ймовірних кривдників, хоча не приховують – конфлікти між дітьми траплялися. Психологи ж застерігають, що довести факт булінгу непросто, а шкільні психологи не завжди встигають розгледіти тривожні симптоми в поведінці дітлахів.

Поки нещодавно схвалений парламентом закон про булінг не набув чинності, правоохоронці дають прості поради батькам: не мовчати про випадки насильства щодо дітей, інформувати адміністрацію шкіл, і якщо проблема на цьому рівні не вирішується – підключатимуться правоохоронці. Батьки ж Давида сподіваються на справедливе розслідування, бо за історію вже взялася місцева прокуратура.

Кореспондент ТСН Вікторія Дмитренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції