На Черкащині кількахвилинний буревій наніс селищу збитків більше, ніж на річний бюджет

Стихія унесла дахи з 80% будівель.

У селищі Чорнобай на Черкащині уже тиждень намагаються подолати наслідки стихії, яка лише за кілька хвилин залишила без покрівлі 80 відсотків жителів райцентру, йдеться у ТСН.16:45.

На деяких вулицях крівлі позривало просто із каркасом. Люди благають про головне - щоб не пішов дощ, бо те, що буревій їм позмітав за лічені секунди уже тиждень не можуть полатати.

Пані Олена живе на верхньому четвертому поверсі, і поки лише накрила свою квартиру плівкою. А от звідки їй узяти гроші на міцне покриття - не уявляє. Адже і до стихійного лиха рахувала кожну гривню. Доглядає дитину інваліда, сина студента і стареньку бабусю. І таких як вона тут весь будинок.

ВідеоЖителі Черкащини уже тиждень не можуть подолати наслідки страшного буревію

Вода нині у селі - дефіцит. За тиждень після буревію не всюди поновили й світло.

"В нас морозилка була забита повністю. Ми вже заготовки на зиму зробили повністю. І полуницю. І малину, і все потекло, ми все викинули", - бідкається жінка.

Зв'язок у селі працює з перебоями. Жителі протягом тижня зверталися до влади і влада казала - все робіть за власний рахунок і своїми силами.

"Сказали – збирайте родичів, беріть кредити, і вирішуйте свої проблеми!", - розповідають мешканці.

Хто має гроші – самостійно латає дірки. Місцева влада запевняє, теж не сидить склавши руки.

Шифер та генератори, кажуть люди, у перші дні тут продавали у три дорога. Та навіть попри кусючі ціни нині це - популярний товар.

Фотогалерея На Київщині потужний буревій повалив дерева, електроопори та позривав дахи у десятків будинків (14 фото)

Так довго нема світла, бо надто багато пошкоджень, кажуть ремонтники. Вони з'їхалися з усієї області. Але рук все одно не вистачає.

Бракує і грошей, каже сільський голова. Кілька хвилин буревію, а збитків на майже 19 мільйонів гривень. А це на 5 мільйонів більше, ніж бюджет села на рік. Тому, кажуть, відшкодування будуть. Але коли - іще не знають.

"Я так людям і кажу, що треба за свої гроші, бо не дай Бог буде дощ – збитки будуть ще більші. Ждати допомоги від держави – можливо, ми й дочекаємося", - каже сільський голова.

Наруйнувало по всій Черкащині на близько 400 млн грн. Це вже підраховують збитки обласні чиновники. Обіцяють, що перші у списку на ремонт - лікарня, дитячий садок, школа, поліція, банки та адмнібудівлі.

Нагадаємо, стихійні лиха все частіше атакують різні країни світу: Від України до Японії. Потужні зливи та смерчі вирують в світі через аномальні зміни клімату

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар