На черкаському заводі стався викид аміаку

У повітря потрапило 50 кг шкідливої газової суміші. Лікарі запевнили, що небезпеки здоров'ю громадян немає.

У Черкасах на заводі "Азот" вранці стався викид аміаку. У повітря попало близько 50 кг газової суміші. Мешканці Черкас відчували на вулиці неприємний запах. Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Як розповів начальник управління цивільної оборони міськвиконкому Юрій Кулінич, "ці викиди сталися внаслідок того, що спрацював запобіжний клапан в цеху заводу М-6, де виробляють карбамід і який вчора закрили на капітальний ремонт". Після викидів аміаку клапан закрився. Чиновники підприємства, які повинні були відразу повідомити про надзвичайну ситуацію оперативну службу міськвиконкому, не виконали свого завдання. Фахівці дізналися про цей випадок лише через дві години.

Як повідомив головнй міський державний санітарний лікар Василь Заміський, міська санепідемстанція проводила виміри повітря в трьох місцях. У захисній зоні (у районі Черкаської ТЕЦ) перевищення складало 1,7 гранично допустимій концентрації, в районі школи № 13 ГДК перевищувало норму в 1,4 разу, а біля дитячого садка № 77 приладів вже показали норму.

"Це було короткочасне перевищення норми концентрації аміаку в повітрі, тому небезпеки для життя городян воно не складало, - завірив Василь Заміський. - Проте відповідальні особи ми все ж притягнемо до адміністративної відповідальності, оскільки перевищень взагалі не повинно бути. Тому вони вимушені будуть заплатити від 102 до 420 грн. штрафу".

Цей випадок фахівці кваліфікують як виробничо-технологічна неполадка. На заводі "Азот" вже створена комісія, яка проведе розслідування відносно цього інциденту.

Читайте також:

"Альфа" знешкодила бандитів, які погрожували підірвати бібліотеку "Арсеналу"

У Молдові вибухнув газогін

Китайці випадково переплавили радіоактивний метал

В Бразилії горить хімічний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: