На Чернігівщині, після капремонту шкільної їдальні, дітей перестали годувати через низьку напругу

Батьки вирішили протестувати та не пускати дітей до школи, поки не запрацює їдальня.

На Чернігівщині у селі Ведильці, батьки відмовляються водити своїх дітей до школи, бо вони вже третій місяць без гарячого харчування.

Про це йдеться у сюжеті програм ТСН.19:30.

Стара їдальня – аварійна. Нова, на яку витратили вже 600 тисяч гривень, працює хіба що, як музейний експонат. Обладнання закупили, але плити не гріють.

Діти повернулися до школи після канікул, але далі порогу йти не поспішають. У них протест — проти сухпайка. Батьки пояснюють, вирішили дітей до школи не пускати, поки не запрацює їдальня.

"Моя дитина повертається зі школи додому голодна, з'їдає миску борщу, а потом його рве. І це уже не в перший раз", – розповідає мати школяра Ганна Приходько.

Напередодні 1-го вересня у Ведильській школі урочисто відкрили нову їдальню. Закупили сучасні електроплити, витяжку та обладнання, але готувати тут поки що можна лише одну страву — бутерброди. Плити не працюють, бо не достатньо напруги, кажуть кухарі.

"Ми ж не увімкнемо її у 220, якщо потрібно 380, ніхто ж не візьме на себе такої відповідальності, а наразі що ми можемо дати — замовляємо булочки і сок", – каже кухар Марина Ковальчук.

Все, чим можуть зарадити, це закип'ятити воду на чай, кажуть кухарі, але це теж в іншому приміщенні.

Після урочистого відкриття нової їдальні готувати страви для дітей продовжують у старій, вже аварійній. Кухарі сподівалися, що цьогоріч їм не доведеться повертатися у це приміщення, бо тут почали обвалюватися стіни та стеля.

Тому й взялися за будівництво нового харчоблоку. Заради цього виселили з кабінету завуча та звільнили клас з української мови. Про те, що потужності електромережі школи не вистачить на сучасні електроплити, освітяни розуміли. Запевняють, що затримка за енергетиками.

"Потужність електромережі у школі 4,2 кВт, а потрібно 50 кВт. Між відділом освіти заключено договір з РЕСом на збільшення потужностей. Всі зобов'язання, в тому числі фінансові, від нас виконані", – додала керівник відділу освіти Чернігівської РДА Тетяна Маханькова.

Своєю чергою, енергетики навпаки, кажуть, що це освітяни затягнули з термінами. Щойно знімальна група поїхала, там почали тягнути дріт від трансформатора до школи, а це близько 200 метрів.

"На сьогоднішній день, роботи щодо будівництва лінії електропередач виконуються. Просто зараз відбувається монтаж дротів", – сказав директор відокремленого підрозділу "Чернігівський РЕМ" Олександр Чернявський.

У адміністрації школи кореспондентам ТСН підтвердили, що роботи, на які чекали щонайменше півроку, справді розпочалися. Тепер лишилося домовитися з батьками про відновлення навчання до запуску їдальні. Вирішили скоротити уроки та перерви на 5 хвилин, щоб діти раніше поверталися додому.

Кореспонденти ТСН Алла Скорик та Василь Кобець

ВідеоУ селі на Чернігівщині батьки не пускають дітей до школи, через неповноцінне харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: