На Чернігівщині, після капремонту шкільної їдальні, дітей перестали годувати через низьку напругу

Батьки вирішили протестувати та не пускати дітей до школи, поки не запрацює їдальня.

На Чернігівщині у селі Ведильці, батьки відмовляються водити своїх дітей до школи, бо вони вже третій місяць без гарячого харчування.

Про це йдеться у сюжеті програм ТСН.19:30.

Стара їдальня – аварійна. Нова, на яку витратили вже 600 тисяч гривень, працює хіба що, як музейний експонат. Обладнання закупили, але плити не гріють.

Діти повернулися до школи після канікул, але далі порогу йти не поспішають. У них протест — проти сухпайка. Батьки пояснюють, вирішили дітей до школи не пускати, поки не запрацює їдальня.

"Моя дитина повертається зі школи додому голодна, з'їдає миску борщу, а потом його рве. І це уже не в перший раз", – розповідає мати школяра Ганна Приходько.

Напередодні 1-го вересня у Ведильській школі урочисто відкрили нову їдальню. Закупили сучасні електроплити, витяжку та обладнання, але готувати тут поки що можна лише одну страву — бутерброди. Плити не працюють, бо не достатньо напруги, кажуть кухарі.

"Ми ж не увімкнемо її у 220, якщо потрібно 380, ніхто ж не візьме на себе такої відповідальності, а наразі що ми можемо дати — замовляємо булочки і сок", – каже кухар Марина Ковальчук.

Все, чим можуть зарадити, це закип'ятити воду на чай, кажуть кухарі, але це теж в іншому приміщенні.

Після урочистого відкриття нової їдальні готувати страви для дітей продовжують у старій, вже аварійній. Кухарі сподівалися, що цьогоріч їм не доведеться повертатися у це приміщення, бо тут почали обвалюватися стіни та стеля.

Тому й взялися за будівництво нового харчоблоку. Заради цього виселили з кабінету завуча та звільнили клас з української мови. Про те, що потужності електромережі школи не вистачить на сучасні електроплити, освітяни розуміли. Запевняють, що затримка за енергетиками.

"Потужність електромережі у школі 4,2 кВт, а потрібно 50 кВт. Між відділом освіти заключено договір з РЕСом на збільшення потужностей. Всі зобов'язання, в тому числі фінансові, від нас виконані", – додала керівник відділу освіти Чернігівської РДА Тетяна Маханькова.

Своєю чергою, енергетики навпаки, кажуть, що це освітяни затягнули з термінами. Щойно знімальна група поїхала, там почали тягнути дріт від трансформатора до школи, а це близько 200 метрів.

"На сьогоднішній день, роботи щодо будівництва лінії електропередач виконуються. Просто зараз відбувається монтаж дротів", – сказав директор відокремленого підрозділу "Чернігівський РЕМ" Олександр Чернявський.

У адміністрації школи кореспондентам ТСН підтвердили, що роботи, на які чекали щонайменше півроку, справді розпочалися. Тепер лишилося домовитися з батьками про відновлення навчання до запуску їдальні. Вирішили скоротити уроки та перерви на 5 хвилин, щоб діти раніше поверталися додому.

Кореспонденти ТСН Алла Скорик та Василь Кобець

У селі на Чернігівщині батьки не пускають дітей до школи, через неповноцінне харчування

На Чернігівщині у селі Вильці батьки відмовляються водити дітей до школи, бо вони вже третій місяць без гарячого харчування. Стара їдальня – аварійна, а нова, на яку витратили вже 600 тисяч гривень, працює хіба що як музейний експонат, а заради цього виселили з кабінету завуча та звільнили клас з української мови.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: