На Чернігівщині браконьєри жорстоко вбили лося: поліція їх затримала, але відпустила

Дата публікації
Перегляди
3922
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Чернігівщині браконьєри жорстоко вбили лося: поліція їх затримала, але відпустила

Фото: pixabay.com

Це вже п'ятий вбитий лось за останні півтора місяці.

На Чернігівщині убили лося. Їх лише восени  винесли за межі Червоної книги. Під охороною закону  вони пробули недовго - трохи більше року. Популяція парнокопитних  катастрофічно скорочується, тварин давно ніхто не перераховував, але  їхню кількість оцінюють у шість тисяч голів. Поліція затримала ймовірних браконьєрів на виїзді з лісу, але слідство не просунулося, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Убитий  лось мав щонайменше три роки, десь три центнери вагою. Убивці тварину розбирали зі знанням справи: із голови збили роги і навіть обрізали губи.

На Чернігівщині браконьєри вбили лося

На Чернігівщині браконьєри вбили лося

До найближчого села максимум кілометр і вийти браконьєрам з лісу не поміченими неможливо. Люди чули постріли, бачили машини, подзвонили у поліцію, ті приїхали, але нікого не затримали. Про затримання машини поліцейські єгерям не повідомили. Як розвивалися події, вони дізналися зі слів правоохоронців.

"Дві машини тікали. Одна втекла, а одну вони зупинили, перевіряли документи. М'яса не було. Були, як мені сказали, мисливські собаки, була зброя. В одного не було дозволу на зброю, він фотографію показав", – розповідає директор мисливсько-рибальського підприємства "Ічня" Сергій Калайда.

Першу машину, в якій ймовірно було м'ясо, ніхто і не намагався зупинити, іншу просто відпустили без дозволів на зброю.

Коли в Ічні майже два роки тому убили двох лосів,  а перед цим ще двох – у сусідньому Ніжинському районі, тварину занесли до Червоної книги. Але минулої осені через суд це скасували.

Тоді Апеляційний суд  у вбивстві двох лосів злочину не побачив чи доказів  не оцінив. Але тутешні люди обидва убивства між собою   пов'язують. Жодної ліцензії на полювання парнокопитних у районі не видавали, їхня популяція  на межі зникнення.

Місцеві єгері кажуть, що живуть під постійним тиском любителів незаконного полювання. У день убивства сліди на снігу залишили чотири лося. Ймовірно, що через безкарність убивці тварин знову повернуться до лісу.

У поліції повідомили, що відкрили кримінальну провадження за фактом убивства лося. Але підозрюваних у них немає.

Тим часом  інформація від єгерів   ошелешує: від грудня за півтора місяця це п'ятий убитий лось. Убивства чотирьох ніхто не реєстрував, оскільки розкидані по лісу рештки тіл  єгері знаходили вже за кілька днів після вбивства, коли вийти на слід браконьєрів просто неможливо.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Наступна публікація