На Чернігівщині лікарі врятували життя косулі

Тварину знайшли трактористи у кущі смородини. Вона заплуталася у гіллі та зламала передпліччя. Операції на кінцівках копитних - для України явище унікальне

У місті Короп Чернігівської області троє лікарів - хірург, анестезіолог та медсестра, практично повернули з того світу дитинча косулі.

Його знайшли трактористи у кущі смородини. Воно заплуталося у гіллі та зламало передпліччя. Операції на кінцівках копитних - для України явище унікальне, через особливості фізіології, кістки у них зростаються погано. Для ветеринарів району це надскладне завдання, але не для медиків. Пацієнт уже одужує, але тепер нова морока - підібрати для нього ім'я.

Микола Поліщук знайшов скалічене дике козеня посеред косовиці. Вийшов у поле згрібати сіно, як почув жалібний писк.

Він сам ветеринар, але довірив сарну медикам центральної районної лікарні. Козеня щойно з'явилося на світ, важило трохи більше кілограма. Оперувати таку крихітку - робота ювелірна. Анестезіолог підібрав дозу снодійного, медсестра тільки встигала витирати піт з чола хірурга - збирали пацієнтові кісточки майже годину.

Рятувати життя косулі коропським медикам довелося вперше, а от собак та котів Сергій Миронов оперує регулярно. Йому несуть тварин з невдалих полювань, вирізати грижу чи пухлину. За чиє життя боротися, для медика не має значення.

Але щоб не порушувати суворе законодавство про використання бюджетних коштів, оперують тварин поза клінікою. Медикаменти, наркоз для косулі також купували власним коштом в аптеці.

Оперували, як людину. На зламану кінцівку наклали гіпс. Вже на третій день після операції козеня почало бігати. За українську жагу до життя медики прозвали його Грицько.

Тетяна Поліщук Грицька назвала Рокі. Має право — вона йому як друга мама. Годує з пляшечки і реабілітує малятко після операції. Щоб у пацієнта не було проблем із травленням, випрошує в сусідів козяче молоко. Рокі їсть 5 разів на день.

Косуля житиме тепер серед людей. За кілька днів козеня звикло до спалахів фотокамер та рук своїх названих батьків. Після реабілітації, найімовірніше, воно поселиться у місцевому парку. Тут вже навіть облаштовують вольєр для нового мешканця.

Читайте також:

У Дніпропетровську перехожі врятували білку зі зламаним хребтом

В Італії знайдений єдиноріг

У Київському зоопарку народилася зебра

ВідеоТроє лікарів врятували дитинча косулі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: