На Чернігівщині скажене цуценя переполохало всю школу: 22 дитини у лікарні

Цуценя, якому не виповнилося й року, поклало на лікарняне ліжко два десятки школярів. Спочатку діти тішилися, що біля них бігає маленька вівчарка, але потім стало не до веселощів.

Через скавчачу радість на лікарняні ліжка злягли 22 учні Менської школи, на Чернігівщині. Дітей шпиталізували з підозрою на сказ.

Приблуду ловили і вчителі, і технічний персонал. Адміністрація школи одразу викликала фахівців із відлову тварин та санстанцію.

Собаці вкололи три ампули снодійного, але вони не подіяли. Його прив'язали і лишили в закритому приміщенні за шкільною майстернею. Годували і ретельно стежили за його станом, проте на п'яту добу цуценя померло. Згодом десятеро батьків звернулися до лікарні, бо їхніх дітей покусали.

Ветеринари зробили мазок на сказ і медики почали приймати в дитяче відділення всіх школярів, які контактували із загиблою твариною. Спочатку до лікарні потрапили 12 учнів, наступного дня привезли ще десятьох. Від профілактичних щеплень не відмовились навіть ті, у кого сказ не підтвердили.

Спеціально для менських школярів із Чернігова викликали фахівця-рабіолога. Він розрахував кожному дозу вакцини і тривалість лікування. Медики сподіваються, що остаточні результати на сказ будуть негативні, тож останню ін'єкцію дітям можна буде не робити.

"Остаточний результат ми ставимо на біопробі. Робиться суспензія з головного мозку тварини і вводиться білим мишам. Якщо тваринка не загинула протягом 30 діб, випадок вважається негативним", - зазначив Валерій Кириченко, директор Чернігівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

Менська лікарня наразі готується приймати нових пацієнтів. Місць вистачить на всіх, запевнили медики, є ще десять запасних доз вакцин.

Батьків закликають не зволікати із профілактикою, адже на початку року жителька Менського району загинула від сказу саме через те, що вчасно не звернулася до лікарів.

Читайте також:

У Вінницькій області скажений бик покусав жінку

Домашній тхір відгриз немовляті 7 пальців

У Росії голодний ведмідь покусав перехожого в центрі міста і втік

Відео22 учнів шпиталізовно з підозрою на сказ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: