На Чернігівщині винахідник піднімається в небо на іграшкових зміях
Креслення хлопець підгледів у військових розвідників.

Відому дитячу іграшку на пристрій для польотів перетворив винахідник із Чернігівщини. Він навчився підійматися в небо на повітряних зміях, які сам же й виготовляє. Креслення підгледів у військових розвідників і збільшив їх у розмірі. За хорошого вітру один такий літавець може підняти в небо дитину до 20-ти кілограмів. Дорослі літають на конструкції з п'яти зміїв. Як дитяча мрія втілилася в життя, йдеться у сюжеті ТСН.
Оксана Кортух перехитрила силу тяжіння і зависла на відстані 20-ти метрів над землею. Її підняли в небо 5- повітряних зміїв, послідовно з'єднаних між собою, щоби вони назбирували силу вітру. А потім так само повільно опустили її на землю.
Це не фантастика. Перетворити дитячу іграшку на засіб пересування вирішила група прилуцьких ентузіастів. Вони захотіли довести світові, що повітряного змія мало просто запускати в небо. Він здатен на більше.
"Залежить все від вітру, але, в середньому, якщо вітер десь до 5 метрів на секунду, то 1 змій піднімає десь до 25 кілограмів", - розповідає тренер Олексій Бескровний.
П'ять коробчастих зміїв, запущених одночасно, упораються і з центнером, запевняють прилучани. Над конструкцією такого літавця винахідник Сергій Довженко працював п'ять років. Креслення підгледів у військових розвідників. Вони під час Другої світової використовували такі для спостережень за супротивником. Удосконалив його методом спроб і помилок. І коли вже ніхто не вірив, уперше піднявся в небо.
"18 квітня 2011 року, ми святкуємо цей день, я вперше відірвався від землі, десь пролетів півтора-два метри і на висоту десь метр піднявся. Не високо. Але це перший був момент, коли я на двох зміях відірвався від землі", - хвалиться винахідник.
Тепер найбільше досягнення - 40 метрів над землею. Але такі змії ще спробуй запусти. Кожен заввишки 2 метри 20 сантиметрів. Полетіти вони мусять одночасно.
Потім тільки лови вітер. Висоту підйому регулює тренер за допомогою додаткового троса. Щоби змії не понесли людину занадто високо. Діти розчаровані. Їм би до хмар дістати.
"Спочатку було страшно, а потім піднялася і начебто літала. Мені було так класно, що не хотілося спускатися", - ділиться враженнями жителька м. Прилуки Ангеліна Шипка.
Єдиний недолік - кататися на зміях у штиль не вийде. Тому любителі кайтліфтингу дивляться прогноз погоди заради одного — дізнатися, чи буде вітер. Найкраще для зміїв та пасажирів, коли його швидкість 5-7 метрів за секунду.