Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Чернігівщині з аукціону продали "декомунізований" 4-метровий пам’ятник Леніну

Ціна лота зросла під час торгів уп’ятеро.

У Семенівці на Чернігівщині продали демонтований пам'ятник із бронзи завважки у 2,5 тонни і заввишки в чотири метри. Стартова ціна була 45 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коробка у вигляді саркофага збита нашвидкуруч із старих дощок – у ній лежить пролетарський "вождь". Для руки, яка тягнулася до світлого майбутнього, а дісталася лише чорнобривців – окремий саркофаг. "Громада без коштів, треба заробляти", - кажуть жителі містечка. Продавати Леніна довірили цій жінці, попри її особисті вподобання. "Закон треба виконувати, але моя особиста позиція: я була проти зняття пам’ятника", - зізналася начальник відділу комунального майна Семенівської міськради Людмила Салімон.

ВідеоНа Чернігівщині продали демонтованого Леніна за 220 тисяч гривень

У Семенівці продали демонтований пам'ятник із бронзи, завважки у дві з половиною тонни і чотири метри заввишки. Стартова ціна була 45 тисяч гривень. За Леніна змагалися 14 покупців. Що робитиме з пам'ятником новий власник - намагалася з'ясувати ТСН.

На Чернігівщині продали демонтованого Леніна за 220 тисяч гривень

Дві з половиною тонни бронзи, чотири метри заввишки – уперше цього Леніна зняли під час Майдану. Бетонний постамент був настільки міцним, що його просто закатали в асфальт, і про вождя нагадує  лише шмат нового покриття. Тоді місцеві комуністи перенесли Леніна в парк і поставили поруч з іншим радянським пам’ятником. Вдруге його зняли вже після закону про декомунізацію. "Тут крановщик відмовився один робити, такі були у нього погляди місцеві", - розповів керівник Семенівського комунального підприємства "Ревна" Ворлодимир Субота.

Електронні торги – це три раунди. На ставки кожному покупцю, а їх зібралося 14, дається по три хвилини. Переможцем став Безверхній Денис Вікторович. У місцевих урядників є п’ять днів на перевірку документів покупця. На зв’язок із чиновниками переможець торгів іще не виходив. Що робитиме з памятником теж не сказав. Про покупця відомо, що він із Павлограда і займається будівництвом.

Фотогалерея Через дірку у законодавстві декомунізація обійшла стороною "ленінські куточки" у школах (4 фото)

А це вже Новгород-Сіверський. Між двома райцентрами 60 кілометрів бездоріжжя. До Росії з обох містечок рукою подати. Мозаїчні  Ленін та Сталін на водонапірній вежі на Базарній площі – туристичний об’єкт. "Чомусь наша влада вирішила не закривати. Туристи приїздять: було росіяни, молдавани, турок бачив", - каже один із місцевих жителів. У минулому столітті після розвінчання культу Сталіна його портрет на вежі прикрили, а відкрили вже за наших  часів. Міський голова  Олег Бондаренко проти декомунізації нібито й не заперечує, але його електорат, власне, як і в Семенівці – це головно літні люди. "Ну, може, ми зробимо якийсь проект – не заґратуємо, а лазером  якимось виріжемо. Я не знаю, як це зробити, чесно кажу", - зізнається він. Влітку за фактом пропаганди комуністичної символіки поліція відкрила кримінальне провадження, але  зрушень у ньому поки що немає.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції