На Чернігівщині з могили зникла труна з тілом священника: хто і чому поглумився з покійника

Дата публікації
Перегляди
5846
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Чернігівщині з могили зникла труна з тілом священника: хто і чому поглумився з покійника

Фото: скриншот з відео

Невідомі перепоховали труну на кладовищі.

На Чернгівщині, у селі Мощанка, з могили зникла труна з тілом сільського священника. Його спочатку поховали біля церкви, а потім невідомі розкопали могилу і перепоховали тіло на околиці кладовища. Хто міг познущатися з могили священника, у сюжеті ТСН.19:30.

Отець Володимир помер ще у серпні на власному городі, коли копав картоплю. Йому був всього 51 рік, але чоловік мав проблеми із серцем. Ховати священника вирішили біля церкви, бо вона звідси не далеко. Ніхто проти не був.

Церква стоїть на горі. Поруч з нею будують монастир. І церква, і монастир - дві різні структури, але обидві належать Московському патріархату. Вдова священника розказує, що саме ченці монастиря і вказали, де біля церкви покласти її чоловіка. 
 
Новим настоятелем храму, який  належить громаді, призначили протоієрея з монастиря. Він за небіжчиком відправив 9 днів, а сороковини відмовився. Потім і сама могила зникла. На її місці залишилася латка мокрої глини. Труну викопали серед ночі і перевезли в зарості біля цвинтаря. Ховали так, щоб могилу ніхто ніколи не знайшов.

Посмертний детектив: на Чернігівщині труна з тілом сільського священика зникла з могили

Посмертний детектив: на Чернігівщині труна з тілом сільського священика зникла з могили

Батюшка комусь заважав, кажуть люди, навіть мертвим. Вказують на монастир. Його будувати під стінами сільської церкви почали років з десять тому без жодних дозволів.

"Жодних документів дозвільних на це не було. Дуже часто я звертався до районної і обласної архітектури. Приїздили перевірки і пояснили, що не змогли знайти замовника. Так воно далі триває", - каже сільський староста Сергій Руденко. 

Головний спонсор - це уродженець цього села Михайло Дегтяр, якого в селі всі називають херувимом. Його спонсорство підтвердили і в Чернігівській єпархії. Колись Михайло Дегтяр був їхнім священником. Шість років тому ТСН знімала сюжет про пограбування його будинку. Ходили чутки ледь не про мільйон доларів. 

Вдова священника каже, що що чоловік у церковні справи її не втаємничував. Хоч небіжчик був не конфліктним, непорозуміння з ченцями і херувимом Дегтяром, котрі захопили землю поруч з церквою, були. 

Труна з тілом священника зникла після останнього візиту вдови на могилу. "Вони кричали словами образливими, щоб я його звідси забрала. Я так зрозуміла: вони вирішили, що це їхня земля там. Може, він там сам хоче бути першим похованим", - припускає вдова Юля Зінькова.

Ченці на діалог з ТСН не вийшли. Своєю чергою людям пояснили, що до нічного перепоховання не причетні. У Чернігівський єпархії перепоховання засуджують. Про настрої місцевих знають. 

"На це є поліція, правоохоронні органи, які повинні вирішити це питання, знайти тих людей, що це робили. Вони повинні понести не лише церковне покарання, а й державне із Кримінального кодексу", - каже секретар Чернігівської єпархії української православної церкви МП отець Ігор.

Селяни хочуть, щоб єпархія дала їм нового священника, з духовною освітою, замість нинішнього попа із монастиря. 

Колишнього отця Володимира після того, як знайшли закопану труну, люди перепоховали на цвинтарі. На могилу повернули хреста, якого знайшли у монастирі.  

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта.
 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5846
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація