Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Чернігівщині забудовник виселяє людей з приватизованих квартир

Справу має вирішити прокуратура.

Виселити людей з власних квартир намагається забудовник в Ніжині, що на Чернігівщині, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Будинок зводився ще за радянських часів, але десять років тому висотка разом із мешканцями потрапили у статутний капітал приватного підприємства. Люди про це дізналися згодом. Тепер власник вимагає орендної плати за ці квартири.

14 сімей, які мають всі документи, намагається позбавити житла забудовник. Мешканка однієї з таких квартир Наталія Телефус розповідає, що ордер на квартиру отримала ще її мама, бо працювала на тому ж таки підприємстві маляром-штукатуром. Сама у третю зміну будувала собі житло.

Після здачі будинку в експлуатацію, забудовник мав би передати його на обслуговування у ЖЕК, але цього не зробив.

Цілий будинок просто з його мешканцями спочатку потрапляє до статутного капіталу вже приватного підприємства, а потім і на його баланс. В цьому юристи бачать масштабну аферу.

Таких будинків у області ще щонайменше чотири. Йдеться про дві сотні ошуканих родин, які з десяток років намагаються відстояти право на житло.

Забудовник вважає незаконним те, що люди приватизували квартири. Тепер судиться з ніжинським виконкомом.

ВідеоУ Ніжині забудовник намагається виселити людей з власних квартир

"Дані квартири не могли бути приватизовані. Дані квартири ніколи не належали до власності територіальних громад. Я підкреслюю — ніколи", - заявляє представник будівельної компанії Геннадій Авраменко.

Але насправді - квартири не належать і забудовнику. На це є рішення суду, запевняють у ніжинському виконкомі. Будинок по суті вже 15 років був нічийний, а люди заселилися у свої квартири на законних підставах.

"Приватизація житла людьми не зачіпає їхні інтереси. У зв'язку з тим, що є законні рішення, які говорять про те, що до спірних квартир Чернігівоблбуд насправді не має ніякого відношення, вони не визнані власником", - повідомила представник виконкому Ніжинської міської ради Оксана Лях.

Як будинки змогли опинитися на балансі приватного підприємства, 10 років потому має з'ясувати прокуратура.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Залиште свій коментар

Вибір редакції