На Чернігівщині повністю вимерли два села

Чернігівські депутати стерли з карти два селища - там вже не залишилося мешканців. З такими темпами через 50 років зникне вся область.

Депутати Чернігівської обласної ради зняли з обліку села Зелений Гай та Круглолугівку. У цих населених пунктах не залишилося жодного мешканця.

Обидва села були віддалені від районних центрів, не мали належного транспортного сполучення, відповідної соціальної інфраструктури, тому почали занепадати ще з початку 1990-х років.

Село Круглолугівка Біловежівської сільської ради (Бахмацький район) було засноване як німецьке поселення Рундевізе у 1767 році. Спочатку в ньому нараховувалося 25 дворів. У середині ХІХ століття там вже проживало близько півтисячі мешканців. Але упродовж ХХ століття чисельність населення почала скорочуватись, і вже у 1979 році в ньому у 38 дворах проживали тільки 100 людей.

Село Зелений Гай Орлівської сільської ради (Новгород-Сіверський район) було засноване у ХІХ столітті. У 1943 році воно було дощенту спалено загоном німців, тоді було знищено 168 його мешканців. Після війни село відродилося і вже у 1970 році в ньому налічувалося понад 110 мешканців.

Раніше фахівці вже заявляли про демографічну кризу на Чернігівщині. За умови збереження таких темпів скорочення населення через 50 років Чернігівська область може зникнути з карти України.

Упродовж 2007 року регіон втратив 17 тисяч мешканців, у 2008 році – 14 тисяч, за 5 місяців 2009 року – 5 тисяч. Основними факторами впливу на демографічну тут стали природне скорочення та міграція населення. Смертність на Чернігівщині перевищує народжуваність у 2,4 рази, а у селах – в чотири рази.

Читайте також:

За час незалежності населення України скоротилося на 5 мільйонів

Українці найбільш "нещасні" у Європі. Але великі оптимісти

Через 50 років Чернігівська область зникне з карти України

Європа стурбована вимиранням українців через алкоголь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: