На Чернігівщині церкву піддали приватизації

Офіційно господарем церкви має стати релігійна громада селища. Насправді ж розпоряджатиметься майном - десятка - орган, до складу якого увійдуть конкретні люди.

На Чернігівщині приміщення Свято-Михайлівського храму піддали приватизації. Паства церкви обурена, збирає підписи та апелює до прокуратури.

Офіційно господарем церкви має стати релігійна громада селища. Насправді ж розпоряджатиметься майном - десятка - орган, до складу якого увійдуть конкретні люди.

Церква буде юридично зареєстрована, матиме свою печатку, рахунок та статут. Приміщення храму зі ста пятдесятирічною історією з муніципальної власності перейде у власність — релігійної громади.

Головеньківці натякують, що це ідея попа. За їх словами, родина священиків відкриває собі підприємство.

Дружина священика Матушка Валентина запевнила — церкву приватизують за розпорядженням згори. Щоби її не захопили представники інших конфесій.

Іван Оленчук показує приватизований храм. Майнові права отримала релігійна громада, конкретніше 10-ть вірян. Їх мають обирати щороку на загальних зборах. Вони ж і мусять контролювати, щоб панотець не спокусився на спільні фінанси. Тільки от хто ті люди, знає далеко не кожен відвідувач храму.

Держава ці проблеми не контролює, зізнається Віктор Молочко. І додає, скільки храмів в Україні вже встигли приватизувати, робили це законно, зі скликанням загальної парафіяльної ради чи тишком-нишком - чиновникам не відомо. Благочинний Іван Оленчук пояснює, якщо й надалі будуть наражатися на категоричний супротив населення, від приватизації Свято-Михайлівського храму будуть змушені відмовитись.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН:


Читайте також:

Фонд держмайна просить дозволити приватизацію стратегічних підприємств

Уряд запланував розпродаж державного майна на 20 мільярдів

У Києві викрали документи про приватизацію за чотири роки

ВідеоПриватизація церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: