На чернігівцях проведуть експеримент з питною водою

Американські розробники і українські вчені порадили позбутися корозії в трубах за допомогою поліфосфатного інгібітора.

У Чернігові вирішили провести експеримент з питною водою. Американські розробники і українські вчені порадили позбутися корозії в трубах за допомогою поліфосфатного інгібітора. Чернігівці ж, які єдині в Україні поки що п’ють нехлоровану воду з Артезіанських свердловин, вимагають проведення громадських слухань, а пити хімію відмовляються.

До Чернігова привезли рятівний реагент "Sea Quest" – поліфосфат натрію. Домішка має усі відповідні сертифікати і її використовують у багатьох державах, стверджують розробники, але масово в Україні – вперше. Додавання реагенту у воду зменшує її агресивність і корозію в трубах.

Науковці запевняють, боятися чернігівцям треба не інгібітору, а води з-під крана.

Інгібітор за хвилину перетворює іржаву воду на прозору, а солі та метали навіть не осідають.

За словами доцента кафедри хімії, протикорозійного захисту та безпеки життєдіяльності ЧДТУ Олеся Мітяя, поліфосфати потрапляють в клітину і відбувається їх токсична дія, яка проявляється у порушенні осматичного тиску в клітинах.

Як поліфосфати впливають на організм людини, можна буде з'ясувати через 10-20 років, адже тривалих дослідів на людях не проводять. Якщо експеримент у Чернігові вдасться, інгібітор питиме вся Україна.

Поліфосфат натрію - це насправді харчова домішка з індексом Е-452, вона допомагає утримувати вологу. Зазвичай її додають у м’ясопродукти, щоб продавати воду за ціною ковбаси. Від сосисок з домішками можна і відмовитися, воду ж питимуть усі.

Читайте також:

Через руйнування греблі на Дніпропетровщині зникла питна вода

На Одещині три тисячі людей живуть без води вже 12 років

NASA дозволила космонавтам пити воду, отриману із сечі

У Чорне море розлили соняшникову олію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: