Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На цифрі 145: Сенцов зупиняє голодування, попри не досягнуті цілі

Життя та рештки свободи політв’язня під загрозою.

Незаконно ув'язнений Росією українець Олег Сенцов після 145 днів відмови від їжі припиняє голодування. До колонії в Лабитнангах вирушив адвокат, а в Києві тим часом намагаються отримати достовірну інформацію про стан політв'язня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Міністерство закордонних справ України звернулося офіційно з вимогою надати нам повну інформацію щодо стану здоров'я Олега Сенцова", - заявила віце-спікер ВР Ірина Геращенко. Росія вже опублікувала фото з медичного огляду Сенцова і заявляла, що він у задовільному стані. Однак так і не надала тому доказів, зауважила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. "Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи", - заявила вона.

ВідеоСенцов змушений припинити голодування через критичний стан здоров'я

Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе після побачення з ним передає листа. Кримчанин пише - стан його здоров'я критичний, зміни у внутрішніх органах стали патологічними, а російські тюремники збираються годувати його примусово. Нинішнє рішення дає змогу незаконно ув'язненому українцю залишатися вільним - бодай розпоряджатися своїм життям.

Сенцов змушений припинити голодування через критичний стан здоров'я

Що спонукало Сенцова припинити голодування, стає відомо згодом: адвокат політв'язня Дмитро Дінзе після побачення з ним передає листа. Кримчанин пише, що стан його здоров'я критичний, зміни у внутрішніх органах стали патологічними, а російські тюремники  збираються годувати його примусово. "Найближчим часом мене запланували годувати примусово. Мою думку при цьому вже не враховують. У таких умовах я вимушений припинити своє голодування від завтра", - наголосив заручник Кремля.

Лист Олега Сенцова про закінчення голодування
Новая газета
Лист Олега Сенцова про закінчення голодування

Нинішнє рішення дає змогу незаконно ув'язненому українцю залишатися вільним - бодай розпоряджатися своїм життям. Сенцов пише, що за 145 днів голодування втратив 20 кілограмів ваги і надірвав здоров'я, однак мети звільнення всіх українських політв'язнів так і не досягнуто.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції