На День Перемоги десятками українських міст урочисто пройдуть військові

Паради військ в Україні пройдуть у всіх містах-героях - Києві, Севастополі, Одесі та Керчі. Крім того, в 27 містах відбудеться урочисте проходження військовослужбовців української армії і статична демонстрація військової техніки.

9 травня в Україні на державному рівні святкуватимуть 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

У 68 гарнізонах з 117 населених пунктів пройдуть урочисті заходи за участю ЗСУ, у ряді міст у святкових заходах будуть задіяні представники інших військових формувань.

В цілому в святкові дні від української армії буде задіяно більше 23 тисяч військовослужбовців.

У місті-героєві Києві урочистості почнуться церемонією покладання вінків до могили Невідомого солдата і відкриттям пам'ятника маршалові авіації, чотирикратному Героєві Радянського союзу Івану Кожедубу.

Головною подією свята стане військовий парад на Хрещатику. У ньому візьмуть участь 3 тисячі військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань. Також у параді вперше візьмуть участь 75 військовослужбовців з Росії, а також 122 курсанти і 14 офіцерів з Білорусі.

По головній вулиці столиці України пройде легендарна військова техніка часів війни. Військовослужбовці, одягнені в стилізовану форму часів Великої Вітчизняної війни, пронесуть військові штандарти 1-го, 2-го, 3-го, 4-го Українських фронтів і Українського партизанського фронту, а також 60 бойових прапорів об'єднань і військових частин.

Після них пройдуть шість парадних розрахунків військовослужбовців, одягнених у військову форму воїнів-стрільців, танкістів, авіаторів, моряків і жінок-санінструкторів часів війни. Музичний супровід забезпечать 17 військових оркестрів.

Перед учасниками і глядачами параду виступить верховний головнокомандувач Збройних сил України, президент Віктор Янукович.

Примітно, що паради військ в Україні пройдуть у всіх містах-героях - Києві, Севастополі, Одесі та Керчі. Крім того, в 27 містах (обласних центрах і низці міст обласного підпорядкування) відбудеться урочисте проходження військовослужбовців української армії і статична демонстрація військової техніки.

Повідомляється, що урочисте проходження військових ЗСУ пройде в Чернігові, Харкові, Львові, Донецьку, Вінниці, Кривому Розі, Рівному, Житомирі, Запоріжжі, Дніпропетровську, Миколаєві, Тернополі, Хмельницькому, Сумах, Сімферополі, Білій Церкві, Чугуєві, Миргороді, Мелітополі, Мукачевому, Озерному (Житомирська обл.), Василькові (Київська обл.), Володимир-Волинському, Євпаторії, Маріуполі, Херсоні, Івано-Франківську.

В Івано-Франківську, де військовий парад у день Перемоги пройде вперше за останні п'ять років, згідно з рішенням обласної влади, 8 травня на Меморіальному кладовищі по вул. Б.Лепкого  відбудеться віче-реквієм і молебень, а також військовий парад.

У парадах військ у містах-героях беруть участь більше 1 тисячі військовослужбовців з Росії і 130 військовослужбовців з Білорусі. Українські військовослужбовці також візьмуть участь у святкових парадах у Москві  та Мінську.

Кораблі Військово-морських сил і кораблі Чорноморського флоту Росії візьмуть участь у святкуванні Дня Перемоги в Севастополі, Одесі, Миколаєві і Керчі.

У військовому параді в Севастополі пройдуть розрахунки моряків ВМС України і ЧФ РФ.

9 травня о 22:00 в Києві, Севастополі, Одесі, Керчі, Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному і Дніпропетровську буде святковий фейєрверк з 30-ти залпів салютних установок.

Як повідомлялося, напередодні Дня Перемоги президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров та голова Верховної ради Володимир Литвин взяли участь в урочистій церемонії запалювання Вогню Слави і покладання гірлянди Військової Слави на території Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Читайте також:

У Мінську під час підготовки до параду загорілася бронемашина

1 травня "Свобода" відпочиває, а 9 - планує зірвати парад ветеранів у центрі Львова

У Києві пройшла репетиція параду: український прапор нестимуть поруч з російським

На Хрещатик вивели танки і військових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: