На дитсадки держава грошей не має

10 років тому на Вінничені закрили половину дитячих садків, відтоді відновили свою роботу тільки три відсотки із них.

У селі Дружелюбівка зараз 60 дітей просто бездоглядні. Щоб не вешталися самі, поки батьки працюють, ті змушені або замикати малих у хаті, або брати їх із собою.

Сьогодні Дружелюбівські матері збиралися повести малечу під рай адміністрацію. Садочок у Дружелюбівці закрили п’ять років тому. Щоб сюди знову могли прийти діти, споруду треба ремонтувати. Тільки на газифікацію необхідно 80 тисяч гривень.

На зборах під стінами закритого садочка інші батьки, яким дітей удень також нікуди подіти. Всього ж у селі зараз шістдесят таких малюків. Коли треба йти на ферму доїти корів, Ганна залишає свою молодшу доньку в хаті саму. Каже, що у відновленні дитсадка вона може тільки помогти роботою, грішми – ні.

Саме по цю допомогу у район і збиралися сьогодні пішки йти батьки разом із дошкільнятами. Але районні чиновники, дізнавшись про акцію, тут-таки попередили, - не оббивайте ніг і не мучте дітей, вам тут нічим не зарадять. Потрібен садочок - відкривайте. У інших селах це роблять коштом громади. Сільський голова стверджує - громаді це не під силу. Споруду п’ять років не опалювали, роботи там сила-силенна.

Тим часом в обласному відділі освіти впевнені: жителі сіл, в яких немає дитсадків, можуть отримати кошти від держави. Для цього їм треба тільки назбирати грошей, найняти фахівців і грамотно оформити кошторис. Потім їх поставлять на чергу.

Найвідважніші мами таки вирушили до району. Аби не переставати стукати у двері влади і просити про садочок знов і знов.

ВідеоДитсадків страшенно бракує

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: