Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Дніпропетровщині поліція відібрала права у водія за потрапляння у 5-метрову вибоїну на трасі

Чоловік тепер судитиметься не лише з дорожниками, а й правоохоронцями.

На Дніпропетровщині поліція покарала водія, який потрапив у величезну вибоїну. Автовласник сам викликав копів, бо хотів зафіксувати випадок пошкодження своєї машини внаслідок неякісного дорожного покриття, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лікар з родиною їхав на дачу трасою Дніпро-Київ, і вечором у дощ побачив вирву лише останньої миті. Через потрапляння в неї автовласник отримав розірване колесо та втрату керованості машиною. Дивом минулося без ДТП – машина їхала у правій смузі та з невеликою швидкістю, це зрештою і врятувало. Водій переконує, що жодного дорожнього знаку про небезпеку не було.

ВідеоПоліція відібрала права у водія, який потрапив у 5-метрову вибоїну

Розірване колесо та некероване авто – лікар з родиною їхав на дачу, коли раптом влетів у вибоїну. Ввечері у дощ побачив 5-метрову глибоку яму останньої миті. Заступник головного лікаря з надання екстреної допомоги поліцію викликав одразу, щоб не допустити постраждалих через вибоїну. Натомість отримав протокол, а його водійське посвідчення поліція забрала.

Поліція відібрала права у водія, який потрапив у 5-метрову вибоїну

Олександр Толубаєв – заступник головного лікаря з надання екстреної допомоги обласної лікарні імені Мечникова. Він добре знає, що таке травматизм у ДТП, тому переживати почав не лише за свою машину, а тих, кому потрапляння в цю вибоїну загрожуватиме значно гіршими наслідками. "Наслідком такої події може бути важка черепно-мозкова травма, травма грудної клітини, черевної порожнини", - каже медик. Натомість від копів він отримав протокол, а його водійське посвідчення поліція забрала – правоохоронці заявили, що водій не вибрав безпечну швидкість і не врахував дорожні обставини, чим і спричинив цю пригоду.

У поліції пояснюють, що до водія не було б претензій, якби ґрунт раптом провалився перед машиною, в інакшому разі він мав вчасно зреагувати на перешкоду. "Суд буде вирішувати, чи дійсно ця яма була єдиною причиною і прямою причиною того, що сталося, або сам водій міг або зупинитись, або знизити швидкість та не потрапити у вказану ДТП", - пояснила  речник ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Ганна Старчевська.

Фотогалерея На Тернопільщині молоковоз перекинувся на повороті і спалахнув (3 фото)

Адвокат Юлія Олексієнко вважає, що це є перекладанням відповідальності на постраждалих, а вся правоохоронна система України змушує водіїв відмовлятися від претензій, відтак і шансів отримати відшкодування збитків. "Поліцейський каже: якщо ви будете фіксувати цей випадок, на вас буде складено протокол про порушення. І причина, за якою трапляються ДТП, не усувається, і ніхто за це не несе відповідальності", - наголошує юрист. У службі автомобільних доріг традиційно винуватять погоду, нестачу коштів та незадовільне обслуговування доріг у минулі роки. "Не побалувала нас зима погодними умовами. Ось тільки початок квітня – ми починаємо ямковий ремонт доріг загального користування", - пояснив заступник начальника служби автомобільних доріг Дніпропетровської області Іван Лебединський.

Вибоїна досі на трасі, так само перед нею немає знаку про небезпеку – поліція лише зафіксувала наявність ями та її розміри: довжина 5 метрів, ширина 70 сантиметрів і глибина більше 10 сантиметрів. Лікар у суді добиватиметься скасування протоколу, повернення водійського посвідчення та покарання винних. І найбільше вимагає засипати небезпечну вибоїну.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції