Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Дніпропетровщині невідомі пошкодили найвищий в Україні скіфський курган

Поліція відкрила кримінальне провадження.

У Нікопольському районі Дніпропетровської області невідомі пошкодили скіфський царський курган "Нечаєва могила".

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на місцевий відділ поліції.

Правоохоронці виявили у верхній частині кургану отвір глибиною в 20 метрів. Поліція відкрила кримінальне провадження за знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини. Наразі з'ясовуються обставини події та встановлюються підозрювані у пошкодженні пам'ятки.

Заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею Мирослав Жуковський розповів, що курган "Нечаєва могила" є останнім скіфським царським курганом такої висоти (близько 20 метрів) на території України. Дослідники також вважають його найбільшим скіфським курганом у Євразії. Він має статус пам’ятки національного значення. Досі курган був недослідженим.

За словами Жуковського, раніше було зафіксовано декілька спроб незаконних розкопок кургану. Але зараз йдеться про масштабне пошкодження.

"Глибокі ходи, наявність інструментів, робота, ймовірно, бригади копачів, – говорить про те, що хтось зробив замовлення на пограбування цього кургану. Хтось вирішив замахнутись на національне багатство України, тому потрібні зусилля правоохоронних органів для встановлення причетних до незаконних розкопок, і зокрема, тих, хто, можливо, їх консультував", – сказав заступник директора музею.

Мирослав Жуковський зауважив, що курган не мав і досі не має охоронної зони. Це призвело до того, що за радянських часів з дозволу місцевої влади біля нього був встановлений пам’ятник червоноармійцям, загиблим у Другій світовій війні.

Зараз в Україні – на Дніпропетровщині та Херсонщині – збереглося лише кілька курганів такого типу, усі вони були досліджені.

ВідеоНа Полтавщині археологи знайшли скіфське золото та унікальну амфору

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції