Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Дніпропетровщині тисячі військових та їхні родини третій місяць сидять без води

Усі ці поневіряння через аварійний водогін, який за майже 40 років капітально не ремонтували.

На Дніпропетровщині тисячі військових та їхні родини вже кілька місяців сидять без води. У військовій частині та одразу в двох містечках - Черкаському і Гвардійському - в кранах порожньо з початку вересня. Водогін прориває щодня, до того ж у водоканалі борги за спожиту електроенергію. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Прапорщику Геннадію Алєксєєву до спартанських умов не звикати - не раз був на передовій. Але ж у нього дружина і 11-річна донька, а в кранах уже третій місяць сухо. 

"А помитися як?! Ось я вам показую: береться відро залізне, нагрівається вода, наливається ось в цей тазик. Залазиш ось так і плюхаєшся! І це в 21-му столітті! Це нормально?!", – обурюється військовий.

У 93-й бригаді розповідають, як виживають за безводдя. 

"Було прийнято рішення, ще з літа, коли ми знали, що буде така халепа - створені резервуари, які ми заповнюємо технічною водою, і своїми насосами подаємо воду в крани військовослужбовцям", – розповідає заступник командира 93-ї ОМБР Руслан Шевчук. 

Кілька свердловин, які ще не замутилися, рятують близько 20 тисяч військових та цивільних мешканців Черкаського та Гвардійського. От тільки вода тут - лише технічна. Питною з армійцями ділиться санаторій. На його території – єдина свердловина, де рідина придатна до вживання. 

А от цивільним питну воду доводиться купувати. Найдешевшу - 20 грн за п'ять літрів -  привозять раз на тиждень. І одразу ж розмітають - хто скільки може довезти чи донести. Технічну їм цистернами підвозять ті ж  військові. Люди крутять носами - кажуть, брудна і смердить, але беруть.

Відео На Дніпропетровщині тисячі військових та їхні родини вже кілька місяців сидять без води

Одразу у двох військових містечках - Черкаському та Гвардійському - в кранах порожньо з початку вересня. Водогін прориває щодня, до того ж у водоканалі є борги за спожиту електроенергію. Чи з'явиться у кранах військових вода - у сюжеті.  

На Дніпропетровщині тисячі військових та їхні родини вже кілька місяців сидять без води

Усі ці поневіряння через аварійний водогін, який за майже 40 років капітально не ремонтували. Щодня у ньому десятки поривів, 90 відсотків води витікає в землю. Бригади ремонтників латають його цілодобово, але марно. Тож чиновники вирішили - навесні почнуть прокладати нову трубу хоча б замість найпроблемнішої ділянки.

"Сьогодні ми ударними силами будемо ремонтувати старий водогін. За кілька місяців зробимо проектну документацію на новий водогін у 15 км", – каже голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. 

За попередніми оцінками, обійдеться це у 50 млн грн – утричі дешевше, аніж ремонтувати старий. І це ще витрат на курсування цистерн, роботу помп і перекваліфікування військових на водовозів ніхто не рахував. 

Кореспондент ТСН Антон Мачула

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції