Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кривому Розі незаконно звільняли мобілізованих працівників-металургів

Розпочато кримінальні провадження.

У Дніпропетровській області посадовці незаконно звільнили з ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" 21 працівника.

У зв'язку з цим було розпочато кримінальні провадження, повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Криворізькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами грубого порушення законодавства "Про працю" посадовими особами ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг".

"Діючим законодавством передбачено збереження робочого місця, посади та середньої заробітної плати за працівниками, яких було призвано під час мобілізації для проходження строкової військової служби у Збройних Силах України. Проте посадові особи вказаного підприємства, порушуючи вимоги законодавства про працю, незаконно звільнили 21 працівника у період проходження ними строкової військової служби", – йдеться у повідомленні.

Слідством було встановлено, що незаконні рішення про звільнення військовослужбовців приймали 14 начальників структурних підрозділів зазначеного підприємства, яким наразі готується повідомлення про підозру у вчиненні цього злочину.

Зазначається, що вісім незаконно звільнених військовослужбовців з метою поновлення своїх прав звернулися з відповідними позовними заявами до місцевих судів, які погодившись з доводами заявників, зобов'язали підприємство поновити на роботі звільнених та виплатити їм грошові кошти за час вимушеного прогулу.

Наразі досудове розслідування у одному з вказаних кримінальних проваджень завершене, обвинувальний акт скеровано до Дзержинського районного суду м. Кривий Ріг для розгляду, який відбудеться 16 грудня 2016 року.

Нагадаємо, відтепер військові можуть звільнитися з армії за бажанням у разі закінчення термінів їхніх контрактів. За відповідне рішення проголосували 239 із 356 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Як зазначається у законі, право на звільнення з військової служби отримають ті, хто проходять військову службу за контрактом, дію якого було подовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та хто вислужили не менше 18 місяців з дати подовження дії контракту. До того ж звільнитися зможуть контрактники, які укладали угоду на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації та вислужили не менше 24 місяців.

Відповідно до закону, звільнення військових за бажанням здійснюватиметься керівництвом військовими формуваннями не пізніше одного року з дня набрання чинності цим законом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції