На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Біля села Довгівка екологи зафіксували рівень радіації у 2,5 тисячі мікрорентген на годину, тоді як норма - 30 мікрорентген.

На території Дніпропетровської області екологи виявили місце, де рівень радіації подекуди більший, ніж у Чорнобилі, і перевищує максимально допустиму норму у сотні разів.

Територія забруднення порівняно невелика - приблизно 500 квадратних метрів на пустирі біля села Довгівка у Нікопольському районі. Проте поблизу живуть близько п'яти тисяч людей, які про небезпеку навіть не здогадуються.

За словами регіонального представника міжнародного екологічного фонду Олексія Ведмідського, фахівці виявили ділянки, де радіація перевищувала 2,5 тисячі мікрорентген на годину (нормою вважається 30 мікрорентген). Для порівняння, у Чорнобильській зоні поблизу реактора місцями фіксується 500-600 мікрорентген на годину.

Пустир місцеві мешканці використовують як пасовище, а залишки триповерхової будівлі облаштували під вівчарню. Влітку тут постійно живуть і люди і худоба.

Селяни і не здогадуються, що це територія колишньої фабрики з геохімічного видобутку урану, яка працювала у режимі надзвичайної таємності. Її закрили 27 років тому. За законом, тут мала б залишитись зелена галявина. Будівлі мали знести, а територію дезактивувати. Але все залишили як було.

Ще 12 років тому екологи виявили у місцевій річці Кам'янка високий рівень забруднення цезієм – з'ясувалося, що у Довгівці під землею поховані понад 7 мільйонів тонн небезпечних технологічних розчинів. Тоді домогтися якоїсь реакції офіційних осіб екологам не вдалося, а місцеві жителі відтоді живуть без питної води – вона гірка і пити її неможливо.

Нещодавно додалася інша небезпека. Шукачі металу розвідали "поклади" підземних інженерних комунікацій. Вони знімають прошарок ґрунту, який захищав довкілля від випромінювання.

"Вся територія розкопана. Пошукачі металобрухту розрили комунікації , що були на території цього виробництва і коли ми поміряли тут рівень радіації, то він був у 20-30 разів вищий за природній фон. Тобто це радіоактивні матеріали, які вже сьогодні розкриті, які впливають негативно на довкілля", - розповів еколог Юрій Бабінін.

Після того, як знімальна група ТСН звернулася за коментарями до чиновників, на місце виїхала спеціальна комісія. Але офіційних коментарів відповідальні особи досі не дали.

Читайте також:

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

2011 буде оголошено роком вирішення проблем Чорнобиля

Рейтинг найбільш забруднених регіонів України очолив Донбас

Елітне передмістя Києва забруднене радіацією

ВідеоВ Україні знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: