На Дніпропетровщині у школах виявили радіоактивний газ

У п'яти школах Дніпродзержинська виявили вміст небезпечного газу радон, вміст якого перевищує норму від півтора до трьох разів.

Радіоактивний газ радон знайшли у місцевих школах Дніпродзержинську. Його вміст у повітрі раніше ніколи не вимірювали, адже у міській СЕС не було для цього необхідних приладів. Коли ж купили, то при першій же перевірці виявили, що у 5-ти школах вміст небезпечного газу перевищує норму - від півтора до трьох разів.

В одній з шкіл вимірювання міської СЕС виявили перевищення концентрації радону та торону майже удвічі. Небезпечний газ знайшли у підвальному приміщенні та на першому поверсі будинку.

Попри неприємну звістку, шкільне життя вирує тут і далі. Санітарні лікарі кажуть, навіть трикратне перевищення вмісту родону у повітрі - ще не привід зачиняти заклад. Достатньо дотримуватись нескладних правил: регулярне та тривале провітрювання знижує концентрацію небезпечного газу, принаймні тимчасово.

Фахівці стверджують, сам факт підвищення вмісту радону та його різновиду торону у повітрі – ще не катастрофа. Важливіше знати дозу, яка припадає на одну людину за рік. Саме це – головний індикатор небезпеки.

Завідувач радіологічного відділу Дніпродзержинської СЕС Олексій Кравець заявив, що це онкологія, перш за все дихальною системи і шлунку.

Утім, про які цифри йдеться у цьому випадку, фахівці зможуть сказати лише за місяць-півтора.

Уникнути небезпечного сусідства неможливо – радон завжди супроводжує базальтові породи, на яких стоїть місто. Про нього завжди знали, утім, з'ясовувати масштаби загрози взялися тільки зараз - в рамках міської програми екологічного моніторингу.

Перевірку дитячих закладів міста санітарні лікарі мають завершити до осені. Там, де виявлять підвищений вміст радіоактивних газів, зроблять герметизацію підвалів, де зазвичай концентрація родону найбільша, та системи потужнішої вентиляції у приміщеннях.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН:

Читайте також:

СБУ вилучила радіоактивний контейнер, який загрожував зараженням Львівщини

Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

Радіація на Донеччині перевищує допустимі норми

ВідеоНа Дніпропетровщині у школах виявили радіоактивний газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: