На добудову меморіалу пам'яті жертв голодоморів виділено ще 10 мільйонів

Кабмін розпорядився виділити ще 10 млн грн на завершення будівництва Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів.

Кабінет міністрів виділив Українському інституту національної пам'яті 10 млн гривень для завершення робіт зі спорудження Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Гроші виділені за рахунок залишку коштів стабілізаційного фонду станом на 1 січня.

Уряд також затвердив порядок використання зазначених коштів.

У листопаді Кабмін перерозподіляв 10 млн. гривень коштів стабілізаційного фонду державного бюджету, передбачених на виконання Києвом функцій столиці, на завершення будівництва Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні, розташованого в парку Слави у Києві.

Тоді ГоловКРУ повідомило, що будівельні роботи виконувалися з порушенням установлених термінів будівництва і з численними зловживаннями.

Під час проведення ревізії виявлено завищення вартості виконаних робіт з будівництва меморіального комплексу на 1,6 млн грн, чим завдано збитків державному бюджету на вказану суму, та на 3 млн грн виявлено операції з бюджетними коштами, що мають ознаки сумнівних.

За оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932-33 років стали понад 10 мільйонів людей у 18 регіонах України. Кримінальну справу за фактом здійснення геноциду українського народу спецслужби порушили у травні минулого року.

13 січня Апеляційний суд м. Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні у 1932-1933 роках.

Суд констатував, що Йосип Сталін (Джугашвілі), В’ячеслав Молотов (Скрябін), Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич скоїли злочин геноциду, передбачений Кримінальним кодексом України.

Водночас суд закрив кримінальну справу у зв’язку з їхньою смертю.

Рішення суду набуло чинності 21 січня.

Читайте також:

Онук Сталіна запитав в України документи про Голодомор

Рада Європи готова визнати Голодомор геноцидом українців

Рішення про визнання Сталіна винним у Голодоморі в Україні набуло чинності

Почався перший в історії України суд за заперечення Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: