Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донбасі 7 тисяч квадратних кілометрів землі нашпиговані розтяжками і нерозірваними снарядами

На розмінування підуть десятиліття, запевняють сапери.

Люди гинуть на Донбасі навіть тоді, коли зброя мовчить. Прифронтова зона буквально нашпигована мінами. Осколками їй посікло все тіло. Рвана рани голови, спини, зачепило ногу та руку. Це так неподалік контрольно-пропускного пункту Інна пішла у лісосмугу, справити потребу. Там зачепила розтяжку.

Її сусідка по палаті Наталя показує ногу. Осколок лікарі витягнули з рани. Коли щось вибухнуло в кущах, вона саме стояла в черзі на перетин - їхала з Донецька під Маріуполь на море.

Володимир саме був на посту. Почув гучний вибух і з кущів вийшла закривавлена жінка. Каже, їй пощастило, що відбулась легкими пораненнями.

Промовисті оголошення на біотуалетах. Вздовж узбіччя попереджувальні таблички двома мовами. Прикордонники постійно говорять про небезпеку, що поруч, але люди все одно лізуть у кущі.

ВідеоРозмінування територій Донбасу може затягтися на десятиліття

Автобус поруч з місцем вибуха висаджує людей, що приїхали з Донецька. За день контрольно-пропускний пункт перетинають тисячі українців. Такій необережності пораненої тут дивуються, бо за роки війни у всіх залізне правило - ходити лише перевіреними стежками.

Від початку цього року, повідомляють в ОБСЄ, на мінах підірвалось майже 90 цивільних, із них 27 - загинуло. На мінах підривалися і представники місії ОБСЄ, і українські сапери, і мирні трактористи. Скільки всього потраждало людей від початку війни точної цифри немає. Лише дітей загинуло понад чотири десятки.

Людські городи, подвіря, поля, узбіччя - все засіяно вбивчим арсеналом. Металодетектором, щупом та лопаткою обстежити треба кожен сантиметр землі. Поспіх у цій справі, кажуть сапери, може коштувати життя.

В двох областях забруднено майже 7 тисяч квадратних кілометрів землі. Пастки-розтяжки, нерозірвані снаряді є навіть там, де війна вже відступила. Донбас перетворився на суцільне мінне поле. На очищення якого підуть десятиліття. Кожен рік військового конфлікту – це 10 років розмінування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції