Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донбасі більшає сиріт. У прифронтовій зоні жінка сама виховує 9 усиновлених дітей

Двох усиновлених дітей покинула рідна матір на сусідів, а сама втекла.

Двох малюків, яких покинула рідна мати під окупованим Луганськом, майже пів року тримали в туберкульозній лікарні, бо дитячі будинки переповнені, а охочих взяти в сім'ю сиріт на лінії війни обмаль. Суд з позбавлення батьківських прав може тривати ще рік чи навіть два. Поки, щоб діти не жили в інтернаті, їх віддали до прийомної сім'ї. Про матір, яка самотужки виховуючи уже семеро прийомних діток, наважилась забрати ще двох, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

Їхній дім за 700 метрів від блопостів і лінії вогню, досі ще із кулями у вікнах. Нині у цій родині у Станиці Луганській дев'ятеро усиновлених та прийомних дітей. Мама, яка віднедавна самостійно виховує малечу, розповідає що наважилась на поповнення лише за підтримки дітей.

"Донька мені сказала: "Мама, ти ще врятуєш життя дітям". У мене всередині все схвилювалося, почути від дитини такі слова, що візьмімо ще", - каже багатодітна матуся.

Відео У прифронтовій зоні на Сході України більшає сиріт

Двох малюків, яких покинула рідна мати під окупованим Луганськом, майже пів року тримали в лікарні із лікування туберкульозу, бо дитячі будинки переповнені, а охочих взяти в сім'ю сиріт на лінії війни обмаль. ТСН розшукала матір, яка самотужки, виховуючи уже семеро прийомних діток, відважилась забрати ще двох.  

У прифронтовій зоні на Сході України більшає сиріт

Найменших, п'ятирічну Марію та семирічного Ігоря, жінка взяла нещодавно. Рідна матір із початком війни покинула їх на сусідів і пропала. Рідні брат і сестра, народжені у розпал війни, після лікарні і тривалого життя без мами, нині не приховують, що в новій родині знайшли тепло, про яке уже й забули.

Марічка ж уже пригледіла собі місце у дівчачій кімнаті із новими шпалерами, але простріленим вікном. А щодо її семирічного братика, він потребує реабілітації. Хлопчик має важку вроджену патологію грудної клітки та обпечену у вогні кінцівку. І нова мама поки ще не знає, як та з чого буде починати його відновлення.

Жінка зізнається, що оселю також ще відновлюють після розгрому снарядами. Сотні гільз діти періодично знаходять на городі, а вже за пагорбами у них окупований Луганськ. Тож, постріли вони чують і нині. Проте втікати звідси велика родина не готова. Адже у часи найбільших обстрілів вони вже покидали це помешкання на рік і дуже за ним сумували. Нині ж, кажуть, не готові знову їхати звідси.

За останніми даними фахівців, лише у Станично-Луганському районі дітей-сиріт уже понад 100. А ще півтори сотні неблагонадійних родин із дітками мешкають в зоні ризику. 

"За останні роки військового конфлікту кількість дітей в інституціях Луганської області значно підвищилась", - каже Лариса Жигун, радниця з питань захисту прав дітей МБО "СОС Дитячі містечка".

Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції