На Донбасі рівень фальсифікацій перевищив показники 2004 року. Можна впевнено прогнозувати ряд гучних кримінальних справ, - експерт

На думку багатьох експертів і політологів, вибори на Донеччині пройшли з масовими фактами порушення

На Донбасі основна ставка командою Януковича робилася виключно на реалізацію маніпуляційних технологій та організацію фальсифікацій. При цьому головне завдання - підвищення явки виборців і маніпуляція з реєстром виборців. Це означає, що виборчий процес перетворився на фарс, а ідеологічна дискусія на цих виборах геть відсутня. Так прокоментував особливості першого туру виборів на Донбасі заступник Директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

«Можна з упевненістю говорити про те, що перший тур виборів перетворився на фарс. Ні про яку боротьбу ідей і програм ми не можемо говорити. Ставка робилася виключно на адмінресурс та фальсифікації. На Донбасі ці вибори з упевненістю можна назвати більш складними і деструктивними ніж президентські вибори 2004 року. Як виявилося спочатку штаб Януковича і не збирався вести цивілізовану політичну дискусію. То яким чином збільшувався реєстр виборців, як цинічно організовувався процес голосування на дому, наскільки жорстко виявлялося протидію спостерігачам і соціологам - все це свідчить про стартовий намір звести всі вибори до тотальних фальсифікацій та фарсу ».

На думку О. Голобуцького якщо опоненти Януковича не зможуть запропонувати ефективну модель протидії цим фальсифікацій, другий тур стане символом фальсифікацій і цнізма. «Кампанія Тимошенко просто зобов'язана вибудує адекватні механізми протидії фальсифікаціям. Це стосується як правових методів, так і політичних. Більше того, перетворення демократичного інституту волевиявлення на фарс загрожує наймолодшою моделі української демократії. І тут повинні адекватно спрацювати правоохоронні органи, заводячи кримінальні справи на найбільш жорсткі прояви фальсифікацій ».

Читайте також:

На Луганщині чиновники не давали проводити екзит-пол

Мешканці Луганщини заявили про фальсифікації в ході телемосту на місцевому телеканалі

Мешканці Луганщини повідомляють про підготовку фальсифікацій штабами Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: