На Донбасі розкопали мощі Арсенія

Священники провели розкопки в Свято-Успенській Святогірській Лаврі та знайшли поховання першого настоятеля обителі.

Під час розкопок у Свято-Успенській Святогірській Лаврі на Донеччині знайшли мощі першого настоятеля Святогірської Пустині архімандрита Арсенія (Митрофанова) і мощі його сподвижника преподобного Ісаакія (Головіна).

Цегляний склеп виявили за вівтарем Всіхсвятської церкви, на глибині близько метра. Розібравши його, братія побачила невеликий дерев'яний ящик, загорнутий у тканину, на дні якого була скляна пляшка з листком паперу, закрита корком.

Листок паперу, датований ймовірно 1925 роком, містив текст про те, що "…милостию Божиею здесь погребены останки Всечестнейшаго Настоятеля Архимандрита Арсения перваго по возобновлении обители".

Автор записки, настоятель Всіхсвятської церкви ігумен Михайло, повідомляв, що архімандрит Арсеній був похований у скелі поблизу храму, проте в квітні 1923 року останки "кимось були викинуті під скелю". За свідченням ігумена Михайла, він попросив паламаря іподиякона Нікона зібрати мощі архімандрита Арсенія, які потім були перепоховані.

Невдовзі мощі буде покладено в Успенському соборі для загального поклоніння.

За історичними свідченнями, під час настоятельства архімандрита Арсенія почався розквіт обителі. За короткий час було збудовано багато будівель і храми, відкриті майстерні і крамниці, відновлено стародавні церкви і печери.

Читайте також:

На Полтавщині на зрізі груші проявився образ Богородиці

Брат Ющенка піде в релігію, якщо на те буде Божа воля

На Франківщині згоріла 100-річна церква

Російський єпископ оголосив затримки по зарплатах смертним гріхом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: